خاورمیانه، بازاری نوپا برای غول های تكنولوژی

بی بدیل پرداز: نتفلكیس بعنوان بزرگترین پلتفرم استریم آنلاین در جهان، اخیرا از گسترش برنامه های خود در خاورمیانه و تولید محتوای اختصاصی برای این كشورها اطلاع داده است.
خاورمیانه، بازاری نوپا برای غول های تكنولوژی
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، نتفلیكس كه الان بزرگترین پلتفرم سرگرمی و تولید محتوای آنلاین در جهان است، از استقبال بی نظیری از جانب كاربران و علاقمندان به فیلم و سریال روبرو شده است.
حالا اخیرا راید هاستینگز، مدیر ارشد اجرایی شركت نتفلكیس در پاسخ به گزارشگر خلیج تایمز اعلام نموده است كه این شركت بزرگ با عنایت به افزایش محبوبیت و استقبال كاربران مستقر در منطقه خاورمیانه می خواهد به گسترش برنامه های خود و تولید محتوای مخصوص كشورهای مذكور بپردازد تا بدین وسیله بتواند نظر و توجه خیل عظیمی از كاربران این كشورها را به خود جلب نماید كه در نتیجه، درآمدزایی و سودآوری آن به میزان قابل توجهی رشد و افزایش پیدا خواهد نمود.
وی كه به نظر می آید بیشتر كشورهای امارات متحده عربی، مصر و اردن را منظور داشته، بر روی تولید محتوای آنلاین متناسب با علاقه و سلیقه كاربران مربوطه تاكید كرده است و این طور كه به نظر می آید نتفلیكس به دنبال گسترش محبوبیت و توسعه قلمروی كاربرانش است و به همین سبب هم به دنبال بازارهای جدیدی برای فروش محتوای آنلاین خود شامل فیلم و سریال های موردعلاقه كاربران است.
این روزها كه اینترنت و سرویس های مبتنی بر آن تمام بخش های مختلف زندگی ما را در برگرفته است، خیل عظیمی از كاربران حتی فیلم و سریال های موردعلاقه خویش را هم از راه شبكه های استریم و پخش آنلاین و اینترنتی مشاهده و تماشا می كنند. تماشای فیلم از راه این شبكه های اینترنتی بدین صورت است كه كاربران با پرداخت مبلغی پول و شارژ ماهانه بسته های اینترنتی، قادر خواهند بود تمامی فیلم و سریال های موجود در این شبكه ها را مشاهده و تماشا كنند.
نتفلیكس بدون شك یكی از محبوب ترین و معروف ترین شبكه های اجتماعی برای پخش آنلاین فیلم و سریال به حساب می آید و حالا با اختصاص بیشتر از ۱۵ درصد از پهنای باند اینترنت در جهان، معلوم شد كه محبوبیت و كاربرد آن توسط كاربران جهانی چقدر زیاد است. نتفلیكس در سال های اخیر رشد و شكوفایی بسیار خوبی را تجربه كرده است و توانسته به عملكرد موفقیت آمیزی در به اشتراك گذاری ویدئو در جهان برسد.
به قول تحلیلگران و كارشناسان فعال در حوزه فناوری، خاورمیانه یكی از آن دسته مناطقی در جهان است كه از پتانسیل های زیادی برای رشد و گسترش فعالیت های شبكه های اجتماعی و غول های تكنولوژی برخوردار می باشد و ازاین رو شركت های متعددی برای افزایش سهم خود از بازارهای جهانی، كشورهای خاورمیانه را بعنوان بازاری نوپا و نوظهور كه تابحال مورد بی توجهی و كم لطفی قرار گرفته بوده، دانسته و از قابلیت های بیشمار آن در جهت افزایش سودآوری و محبوبیت خود استفاده می نمایند.زمان: 14:35:35
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4563
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل