بزرگترین نهاد مالی و بانكداری جهان هم به ارز دیجیتال روی آورد

بی بدیل پرداز: یكی از بزرگترین شركت و موسسات مالی در جهان اخیرا اعلام نموده است كه می خواهد به توسعه ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده اختصاصی برای خود بپردازد.
بزرگترین نهاد مالی و بانكداری جهان هم به ارز دیجیتال روی آورد
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، طی چند سال اخیر ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده بسیاری هم چون بیت كوین، مونرو، ریپل و اتریوم از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شده و كاربران بسیاری در جهان به دنبال استخراج و تبدیل پول های خود به ارزهای دیجیتالی هستند؛ چراكه این روزها خیلی از افراد با خرید و استخراج این ارز توانسته اند به پول زیادی برسند. چندی قبل بود كه كارشناسان پیش بینی كرده بودند با شكوفایی فناوری بلاك چین، روند استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده باز صعودی خواهد شد و رشد قابل ملاحظه ای را تجربه خواهدنمود.
در امتداد همین استقبال بی نظیر از طرف كاربران و علاقمندان به بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده، صرافی و مراكز تبادل ارزهای دیجیتال رمز پایه ای به وجود آمده است كه به كاربران و مشتریان این امكان را می دهد به خرید و فروش و همین طور سرمایه گذاری در ارزهای رمز پایه همچون بیت كوین بپردازند.
حالا اخیرا گزارش های جدیدی از طرف CNBC انتشار یافته است كه نشان داده است جی پی مورگان كه یكی از بزرگترین و مهم ترین مؤسسات مالی و شركت های سرمایه گذاری در جهان محسوب می شود، باز می خواهد به توسعه یك ارز دیجیتال رمزنگاری شده اختصاصی برای خود بپردازد.
انتظار می رود كه این نهاد مالی و بانكداری بزرگ و مشهور در آینده ای نزدیك سكه دیجیتالی اختصاصی خود موسوم به JPM Coin را به بازارهای مربوطه معرفی و عرضه نماید.
بدین ترتیب جی پی مورگان(JP Morgan) اولین شركت فعال در حوزه بانكداری و سرمایه گذاری در جهان خواهد بود كه به عرضه و معرفی ارز رمزهای دیجیتال روی می آورد.
جیمی دیمون، مدیرعامل جی پی مورگان دیدگاه و رویكرد خصمانه و منفی گرایانه ای نسبت به بیت كوین دارد و شاید یكی از مهم ترین دلیلهای عرضه یك ارز دیجیتال اختصاصی باز همین رویكرد وی باشد.
این نهاد مالی بدین ترتیب به مشتریان و معامله گران و سرمایه گذاران خود این امكان را می دهد تا در آینده ای نزدیك تنها با ارز رمز اختصاصی خود این شركت به انجام مبادلات و سرمایه گذاری بپردازند.
فناوری ارزهای دیجیتالی رمز پایه همچون بیت كوین یك پول رمزنگاری شده است، این امكان را به كاربران می دهد كه بدون نیاز به هیچ بانكی مبادلات مالی خودرا انجام دهند و هم چنین هویت طرفین معامله باز ناشناس باقی می مانند. ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده باید توسط سخت افزارهای قدرتمندی كه معمولاً كارت گرافیك موجود در ابر كامپیوتر هاست، استخراج یا به اصطلاح ماینینگ شوند.
گفته می شود ارزهای دیجیتالی رمز پایه غیرقابل هك هستند و باید به صورت ناشناس و با استفاده از سخت افزارهای قدرتمندی از پلتفرم های مخصوص استخراج این نوع ارزهای مجازی، استخراج یا به اصطلاح ماینینگ شوند.
خیلی از كشورهای جهان در ابتدا در تلاش بودند تا این پول بی افسار را كنترل كرده و معاملات با آنرا تا حد امكان محدود كنند؛ چراكه آنها بر این باورند بیت كوین به تجارت های غیرقانونی و غیرمجاز هم چون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو و مواد مخدر دامن زده و به سبب آنكه مقامات قضائی و پلیس نمی توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری كنند، موجب سهولت استفاده از آن می شود. این در حالیست كه برخی دیگر از كشورها با وضع قوانین دقیق و درست، استفاده از این ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده را مجاز اعلام نموده اند.زمان: 14:54:17
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4446
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل