مروری بر مهمترین خبرهای اقتصادی امروز

بی بدیل پرداز: توسعه میادین نفتی جنوب، جمع آوری گارانتی های جعلی و آغاز عملیات باروری ابرها از مهمترین خبرهای اقتصادی امروز ایسنا بود.
مروری بر مهمترین خبرهای اقتصادی امروز

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، مذاكره برای توسعه ۴ میادین نفتی خبری بود كه از جانب مدیرعامل شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب اعلام شد، وی ضمن تاكید بر این كه ممنوعیتی برای ورود شركت های ایرانی به مناطق نفت خیز وجود ندارد، اعلام نمود: علاوه بر امضای پیش قرارداد توسعه میدان كرنج، مذاكره برای توسعه میادین شادگان، رگ سفید و پارتی هم در حال انجام می باشد.

گارانتی های جعلی جمع می شوند

پس از آن كه طرح رجستری یا شناسنامه دار كردن گوشیها، راهی برای مبارزه با قاچاق ورود گوشی اعلام شد، از ابتدای اردیبشهت ماه امسال تمامی برندهای گوشی مشمول رجیستری شدند. ازاین رو صرفا گوشیهایی كه از مبادی قانونی وارد كشور شده، در شبكه اپراتوری كشور فعال و گوشیهایی كه پیامكی در خصوص غیرقانونی بودن گوشی دریافت نمودند، با گذشت یك ماه دیگر سرویس نگرفتند. ورود گوشی از مبادی قانونی بعنوان مهم ترین هدف و برخورداری از كنترل های ایمنی و مجوز سلامت، كاهش كلاهبرداری فروش محصولات تقلبی، مقابله با سرقت گوشیهای موبایل و جمع شدن گارانتی های جعلی از دیگر مزایای اجرای رجیستری بود كه از زمان اجرای این طرح بعضی از آنها محقق شده است.

اما و اگر افزایش وام مسكن

در شرایطی كه وزیر سابق راه و شهرسازی در گذشته پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات خانه اولی ها از ۱۶۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان را عرضه كرده بود، رئیس كل بانك مركزی از لزوم اصلاح وام خرید مسكن سخن گفت اما به جزئیات آن اشاره ای نكرده و گفت هنوز به جمع بندی نرسیده ایم. وی تصمیم گیری در این زمینه را به آینده نزدیك موكول و تصریح كرد: باید وام خرید مسكن اصلاح گردد، چون كه حجم وام های خرید دیگر جواب نمی دهد.
تاكیدی بر تك نرخی شدن ارز

به دنبال روند نزولی قیمت ارز طی هفته های اخیر، فعالان اقتصادی معتقدند كه به علت افزایش ناگهانی ارز در ماه های گذشته كه غیرقابل پیش بینی بود، لازم بود كه نرخ آن كاهش پیدا كند. در این شرایط دولت باید با اختصاص همان ارز ۴۲۰۰ تومانی به كالاهای اساسی و تك نرخی كردن ارز در بازار عرضه و تقاضا با حذف سامانه نیما، بازار ارز را مدیریت كند. به قول كارشناسان اقتصادی اگر روند افزایشی نرخ ارز باردیگر تكرار شود، ثبات در فضای كسب و كار از بین رفته و اوضاع اقتصادی بسیار بدتر از حال حاضر خواهد شد.
استارت عملیات باروری ابرها از دو هفته آینده
استارت عملیات باروری ابرها از دو هفته آینده جزو خبرهای خوشحال كننده ای بود كه از جانب مدیر مركز تحقیقات و مطالعات باروری ابرها عنوان شد. فرید گلكار با بیان این كه تمام اقدامات لازم برای شروع این كار انجام شده است، اظهار نمود: انتظار داریم مدیران ارشد وزارت نیرو، قراردادهای منعقد شده را در سریع ترین زمان ممكن امضا كنند كه بتوانیم عملیات اجرای كار را آغاز نماییم. او درباره چگونگی انجام عملیات باروری ابرها تصریح كرد: هم اكنون با یك هواپیمای تاسیس شده از جانب سپاه، كار را پیش خواهیم برد و اگر امور به خوبی پیش برود، دو فروند دیگر هم اضافه خواهیم كرد.


زمان: 15:26:18
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4355
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل