روش شناسایی قاچاق بودن یا نبودن گوشی

به گزارش بی بدیل پرداز بعد از اجرایی شدن طرح رجیستری تلفن همراه ابهاماتی درباره چگونگی تشخیص قاچاق بودن یا نبودن آنها به وجود آمد كه نایب رئیس اتاق اصناف ایران اعلام نمود: با ارسال كد ۱۵ رقمی IMEI به سامانه پیامكی مشخص شده، می توان از این مورد اطمینان حاصل نمود. البته گوشی های فعال شده تا ۲۸ مهرماه امسال (حتی اگر به صورت قاچاق وارد شده باشند) مشكلی برای مصرف كننده نخواهند داشت.
روش شناسایی قاچاق بودن یا نبودن گوشی

ابراهیم درستی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: مردم می توانند با شماره گیری كد #۰۶#* یا با بررسی كارتن یا گوشی خریداری شده كد ۱۵ رقمی IMEI گوشی تلفن همراه خویش را به شماره سامانه پیامكی ۳۰۰۰۸۸۸۷ ارسال نمایند تا از قاچاق بودن یا نبودن آن اطمینان حاصل كنند.

وی اضافه كرد: در صورتی كه تلفن همراه به صورت رسمی وارد شده باشد، این پیام متنی در پاسخ برای ارسال كننده پیامك، ارسال می گردد كه "شماره درخواستی برای كالاهای زیر ثبت شده است" اما در صورتی كه تلفن همراه مورد نظر با استفاده از مبادی غیر رسمی و قاچاق به كشور وارد شده باشد، متقاضی با چنین پیامكی مواجه می گردد كه " شماره استعلام شده در پنجره واحد تجارت فرامرزی ثبت نشده است".

رئیس اتحادیه لوازم صوتی، تصویری و موبایل ادامه داد: البته مردم اگر تا ۲۸ مهرماه تلفن همراه خویش را از هر طریقی خریداری كرده باشند و آن را با نصب كردن سیم كارت فعال و تماس با آن برقرار كرده باشند، هیچ مشكلی نخواهند داشت. حتی اگر پیامك ارسال شده برای آنها نشان دهنده ثبت نشدن شماره كدIMEI گوشی تلفن همراهشان در پنجره واحد تجارت فرامرزی باشد، مشكلی برای آنها پیش نخواهد آمد، چون كه خود به خود در سامانه مورد نظر ثبت خواهد شد.

درستی تصریح كرد: بعد از این تاریخ اگر كسی قصد خرید تلفن همراه دارد، حتما باید این استعلام را دریافت كند تا از ثبت شدن آن در این پنجره اطمینان داشته باشد.

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، اگر به هر دلیلی با كد مورد نظر موفق به دریافت كد ۱۵ رقمی IMEI گوشی تلفن همراهتان نشدید، بعد از وارد شدن به منوی اصلی وارد بخش تنظیمات شده و در قسمت درباره تلفن، وضعیت تلفن را پیدا كنید تا كد ۱۵ رقمی IMEI گوشی برای شما نمایش داده شود كه البته این كد روی جعبه تلفن همراه یا پشت باتری در تلفن هایی كه باتری آنها داخلی نیست، موجود و ثبت شده است. 

زمان: 20:17:08
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 5256
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل