قطع دسترسی كمپانی هگزاگون به یك تریلیون چت كاربران فیسبوك

بی بدیل پرداز: فیسبوك دسترسی كمپانی آماری-تحلیلی Crimson Hexagon را به بیش از یك تریلیون چت كاربران خود بست.
قطع دسترسی كمپانی هگزاگون به یك تریلیون چت كاربران فیسبوك


به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از خبر آنلاین، كمپانی مستقر در بوستون به صورت غیرقانونی دیتای كاربران را از فیسبوك گرفته و روی اینستاگرام به اشتراك گذاشته است.
پس از رسوایی كمپانی «كمبریج آنالیتیكا» در ماه مارس، فیسبوك به شدت تحت فشار قرارگرفته تا نحوه همكاری با شركای نرم افزاری خویش را روشن سازد و آنچه روز جمعه انجام داد، در همین راستا ارزیابی می گردد.
وال استریت ژورنال نوشته است یكی از مشتریان دائم كمپانی هگزاگون، یك كمپانی روسی وابسته به كرملین است كه مبحث را وارد فاز جدیدی از رسوایی كرده است.
«Ime Archibong» معاون بخش شركای تجاری فیسبوك اعلام نمود: ما به هیچ وجه اجازه نمی دهیم از دیتای كاربران ما سوءاستفاده شود و هرزمان احساس نماییم، رابطه خویش را با مظنونان قطع می نماییم.
«كریمسون هگزاگون» روی سایت خود نوشته است: ما به بیش از یك تریلیون چت كاربران در شبكه های اجتماعی، فوروم ها وبلاگ ها دسترسی داریم.
البته «كریس بینگهام» مدیر فناوری هگزاگون می گوید: ما بر مبنای قوانین به دیتای عمومی و منتشرشده كاربران در فیسبوك و اینستاگرام دسترسی داریم.
وی ادعا نمود كه كمبریج آنالیتیكا از دیتای خصوصی كاربران سوءاستفاده كرده است اما آن ها دیتای عمومی را هدف تجاری خود قرار داده اند.

5656


زمان: 13:03:50
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4347
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اینستاگرام , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل