چرا نباید ای میل های قدیمی را سر به نیست كنیم؟

بی بدیل پرداز: اگر شما هم جزو آن دسته از كاربرانی هستید كه سال هاست از بعضی از ای میل و پست های الكترونیكی استفاده نمی كنند، باید بدانید طبق نظر كارشناسان امنیت سایبری نباید آن ها را برای همیشه از بین ببرید.
چرا نباید ای میل های قدیمی را سر به نیست كنیم؟

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت thestar، این روزها با افزایش غرق شدن در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها، تعداد زیادی از كاربران فضای مجازی دیگر از سرویس های پست الكترونیكی یا ای میل هایی كه قبلا به منظور ارتباط با دیگران استفاده می كردند، بهره نمی برند. ازاین رو ممكن است به فكر از بین بردن و دی اكتیو كردن این حساب های كاربری برای همیشه بیفتند.

اما جالب اینجاست كه كارشناسان و متخصصان امنیت سایبری در موسسه فرانهوفر آلمان كه در زمینه ارتباطات و پردازش اطلاعات فعالیت می كند، بر این باورند كه كاربران حتی درصورت عدم نیاز به حساب های كاربری قبلی و قدیمی، به هیچ عنوان نباید آن ها را برای همیشه از بین ببرند و یا حذف كنند.

طبق نظر آن ها، حساب های كاربری و ای میل های قدیمی كه دیگر از آن ها استفاده نمی كنید، ممكن است به ابزاری برای سوءاستفاده مجرمان سایبری و هكرها تبدیل گردد، به گونه ای كه شما با حذف این حساب های كاربری، این امكان را به مجرمان سایبری و غریبه ها می دهید تا به تمامی حساب های كاربری كه قبلا به صورت خودكار با ای میل و دستگاه های الكترونیكی مورد كاربرد شما لینك و متصل بوده است، این دفعه بدون اطلاع شما به آن ها دسترسی پیدا كنند.

به گفته این متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری، در بعضی موارد پیش آمده است كه كاربران جدید هنگام ساختن حساب كاربری جدید، ممكن است نام و آدرس كاربری شان بسیار شبیه به همان آدرس و نام كاربری ای میل قبلی شما دربیاید. در اینجا، احتمال تولید مشكلات امنیتی به صورت قابل ملاحظه یا بالا می رود و شانس شما را برای محافظت از اطلاعات شما به شدت می كاهد.

این بدان معناست كه ممكن است این شباهت شانسی و اتفاقی، مشكلاتی را برای هردو كاربر همچون ارسال اشتباهی فیش های پرداختی، قبض های موبایل، استعلام موارد خاص و پیش فاكتور و فیش خریدهای اینترنتی تولید كند و برای هر دو طرف دردسرساز شود.

بنابراین طبق نظر و عقیده این دسته از كارشناسان، در صورتی كه دارای یك ای میل و پست الكترونیكی قدیمی هستید كه سال هاست از آن هیچ استفاده ای نكرده اید، بهتر است از فكر حذف همیشگی آن بیرون بیایید و در صورت نیاز، دوباره آن را فعال سازی كنید و با ارتقای مراحل امنیتی، حریم خصوصی و امنیت سایبری اطلاعات خویش را افزایش دهید.
زمان: 14:52:31
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4400
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: الكترونیك , سایبر , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل