اتحادیه اروپا حامی مصرف كنندگان در قبال شركت های متقلب

بی بدیل پرداز: اتحادیه اروپا می خواهد با وضع یك قانون جدید، به مصرف كنندگان محصولات شركت های خودروسازی و تكنولوژی حق اقدامات قانونی بیشتری بدهد.
اتحادیه اروپا حامی مصرف كنندگان در قبال شركت های متقلب
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، بعد از آنكه حدود سه سال پیش شركت خودروسازی فولكس واگن رسوایی خودروهای دیزلی موسم به دیزل گیت را به بار آورد، اتحادیه اروپا می خواهد از حقوق مصرف كنندگانی كه تحت تاثیر تقلب و فریبكاری شركت های مختلف تكنولوژی و خودروسازی قرار گرفته اند، حمایت بیشتری كند.

به همین منظور این اتحادیه تصمیم گرفته است كه قوانین و مقررات جدیدی را وضع كند تا این امكان را به خریداران، مشتریان و مصرف كنندگان محصولات این گونه شركت ها بدهد تا بتوانند از حقوق زیر پا گذاشته شده خود، دفاع كنند.

در سال ۲۰۱۵ میلادی رسوایی پرونده خودروهای آلاینده فولكس واگن آلمان برای اولین بار در آمریكا افشا شد چراكه بعد از آزمایش های صورت گرفته مشخص شد نرم افزار مدیریت میزان آلایندگی موتور خودروهای دیزلی این شركت در آمریكا دستكاری شده بود.

فولكس واگن بعد از اعتراف به تقلب، به پرداخت ۴.۳ میلیارد دلار جریمه محكوم شد و هنوز هم با مشكلات حقوقی در آلمان، آمریكا و سراسر جهان مواجه می باشد. این شركت ۲۲ میلیارد یورو را برای پرداخت خسارات حاصل مختص كرده است و همچنان هم به ایجاد آلودگی در محیط زیست در جهان متهم است.

حدود یك ماه پیش بود، پس از آنكه وب سایت ها و رسانه های خبری بسیاری گزارش كردند كه شبكه اجتماعی فیس بوك با یك موسسه تحقیقاتی و مشاوره سیاسی انگلیسی تحت عنوان كمبریج آنالیتیكا در انتشار اطلاعات شخصی و خصوصی كاربرانش همكاری داشته، مردم و منتقدان بسیاری فیس بوك را به خیانت در امانت و همكاری با نهادهای دولتی و تحقیقاتی و همینطور نقض حریم شخصی كاربران متهم كردند.

این شبكه اجتماعی به سرعت در آماج حملات شدید كاربران بسیاری در سراسر جهان قرار گرفت، به گونه ای كه تعداد كثیری از شركت ها و افراد معروف به بستن و غیرفعال كردن صفحات مجازی خود در فیس بوك اقدام نموده و استفاده از این شبكه اجتماعی را ننگی برای دنیای مجازی توصیف كرده اند.

این دو تنها دو مورد از رسوایی غول های خودروسازی یا تكنولوژی بود كه همگی سبب شده است اتحادیه اروپا به فكر قوانین این چنینی بیفتد.
زمان: 15:29:54
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4711
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل