فیس بوك حتی كاربران غیرعضو را هم ردیابی می كند

بی بدیل پرداز: نگرانی ها درباره احترام فیس بوك به حفظ حریم خصوصی با افشای «جمع آوری اطلاعات از كاربران غیرعضو به صورت غیر مستقیم» افزایش یافته است.
فیس بوك حتی كاربران غیرعضو را هم ردیابی می كند


به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از خبر آنلاین، بعد از آنكه مارك زاكربرگ اعتراف كرد بزرگ ترین شبكه اجتماعی جهان دست به ردیابی كاربران - چه آنهایی كه در فیس بوك اكانت دارند یا ندارند - می زند، ابراز نگرانی درباره حفظ حریم خصوصی افزایش پیدا كرده است.
پس از افشای مبحث لورفتن دیتای 87 میلیون كاربرِ اغلب آمریكایی، نه تنها طرفداران حفظ حریم خصوصی، بلكه قانون گذاران آمریكایی، انگلیسی و... هم روی این مورد حساس شده و هفته گذشته موسس فیس بوك را برای ادای توضیح دراین باره به واشنگتن دعوت نمودند و وی هم ضمن عذرخواهی تایید نمود كه «كمبریج آنالیتیكا» دیتای خصوصی كاربران را مورد سوء استفاده قرار داده و این سوء استفاده در كمپین انتخاباتی به نفع ترامپ در انتخابات 2016 ریاست جمهوری آمریكا بكار گرفته شده است.
در جلسه استماع كنگره زاكربرگ تایید نمود كه دیتای كاربران به دلایل امنیتی نقض شده و حتی كاربرانی كه عضو این شبكه اجتماعی نیستند هم ردیابی شده اند.
قائم مقام مركز دموكراسی و فناوری در واشنگتن این سوال را مطرح كرده است كه: "مدیر فیس بوك نگفته است با دیتای جمع آوری شده از كاربرانِ غیرعضو چه می كند؟"
دیتای گردآوری شده از روی مرورگر كاربران و از Cookies می تواند برای نهادهای امنیتی جذاب باشد و اگر منظور زاكربرگ این باشد كه این دیتا را به سازمان های امنیتی سپرده است، خواسته یا ناخواسته مبحث حساسی را مطرح كرده كه تبعات خاصی را به دنبال خواهد داشت.


5656


زمان: 16:01:41
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4615
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل