سهم دانش بنیان ها از اقتصاد کشور رو به افزایش است

معاون توسعه صندوق نوآوری :
به گزارش بی بدیل پرداز، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به این که سهم حوزه دانش بنیان از اقتصاد کشور رو به افزایش است، اظهار داشت: صندوق های پژوهش و فناوری نقش مهمی در کمک به ایجاد شرکت ها ایفا می کنند.
سهم دانش بنیان ها از اقتصاد کشور رو به افزایش است

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، ششمین جشنواره ملی از ایده تا بازار با هدف شناسایی ایده های نوآورانه و طرح های ارزش آفرین کسب و کار، به همت دانشکده مدیریت و حسابداری دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران و با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید.
افزایش سهم کارآفرینی برپایه فناوری در اقتصاد کشور از اهداف صندوق نوآوری
دکتر سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در این مراسم اظهار داشت: توسعه فناوری همراه با ریسک است و بنابراین در همه دنیا، دولت ها کمک می کنند تا ریسک شرکتهای کارآفرین برپایه فناوری یا دانش بنیان، کاهش پیدا کند.
وی اضافه کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی سال ۱۳۹۲ با هدف حمایت و تأمین مالی شرکتهای دانش بنیان شکل گرفت و الان با سرمایه ۱۰ همتی، خدمات متنوعی را به ۱۰ هزار شرکت دانش بنیان عرضه می کند. سهم حوزه دانش بنیان از اقتصاد کشور رو به افزایش است و علت همراهی صندوق نوآوری با دانشگاه تهران در این جشنواره، افزایش سهم کارآفرینی برپایه فناوری (دانش بنیان) در اقتصاد کشور است.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: شتابدهنده ها و صندوق های پژوهش و فناوری نقش مهمی در کمک به ایجاد شرکتهای دانش بنیان ایفا می کنند و دو بازیگر اصلی این حوزه محسوب می شوند. فرصت های بسیار خوبی در بازارهای داخلی و خارجی در حوزه دانش بنیان وجود دارد.
ملکی فر تصریح کرد: با همکاری دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران می توانیم از طرح های دانش بنیان برگزیده این جشنواره حمایت نماییم و شرکتهای غیردانش بنیان هم تلاش کنند بزودی به جمع دانش بنیان ها بپیوندند و بتوانند از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی بهره مند شوند.
اعطای تسهیلات یک میلیارد تومانی به ۸ شرکت دانش بنیان برگزیده جشنواره
دکتر یاسر عرب نیا، معاون توسعه منابع و پشتیبانی صندوق نوآوری و شکوفایی هم در این مراسم اعلام نمود: ۸ شرکت دانش بنیان برگزیده این جشنواره مشمول تسهیلات یک میلیارد تومانی صندوق نوآوری می شوند که از راه صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران به آنها اعطا می شود. همینطور برای شرکتهای فناور ۵ فقره وام ۷۰۰ میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: دو تیم برتر هم با معرفی به بانک قرض الحسنه مهر ایران تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی دریافت خواهند کرد.
گفتنی است در این جشنواره ۱۵ طرح و ۵ ایده برتر حوزه کسب و کار معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند که از میان ۱۵ طرح برتر، ۸ طرح در ارتباط با شرکتهای دانش بنیان است.
طرح های برتر شامل: معرفی بهترین تریدرهای بورس و ارز دیجیتال به مردم جهت کمک به سرمایه گذاری در بازار مالی، توسعه محصول نرم افزاری اپنلت مشاهده اطلاعات بیماران بستری در هر مکان و در هر زمان توسط پزشکان در گوشی همراه، مرکز تربیت نیروی انسانی متخصص اینوآپ، طرح کسب و کار نرم افزار بهینه سازی حفاری، مدیریت امنیت داده دانا، ربات هوشمند مشاور سرمایه گذاری، تحلیلگر آگهی استخدام کاران، طرح دانا اینتل، پلت فرم آبزی پروری هوشمند، عرضه مدل شبیه سازی عیب یابی زمینهای زیر کشت گندم و پیشبینی میزان برداشت محصول گندم با استفاده از داده های تصاویر ماهواره ای و ماشین لرنینگ، سکوی راهکار جامع امنیتی، تولید فوق روان کننده های بر پایه پلی کربوکسیلات، طراحی و ساخت دوچرخه و موتور برقی خاص، میکروسکوپ کوچک قابل حمل با قابلیت اتصال به موبایل با کاربرد دوگانه تشخیص ناباروری در مردان و تخمک گذاری در زمان، مبلمان ملی-مدرن با هویت ایرانی و همچنین، خودروبان، جدول یار، اپلیکیشن کالری، طرح کسب و کار خدمات آنلاین کافه و رستوران سفارش، حمایت و پوشش بیمه ای حیوانات خانگی بودند.


منبع:

زمان: 12:42:09
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 282
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: آنلاین , اپل , اپلیكیشن , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل