دانشگاه صنعت ماشین سازی تاسیس می شود

براساس یك توافقنامه مشترك؛
بی بدیل پرداز: توافق نامه همکاری بین معاونت توسعه اقتصاد دانش بنیان و یک گروه صنعتی در حوزه ایجاد دانشگاه صنعت ماشین سازی برای تربیت نیروی انسانی دانش آموخته و متخصص این حوزه به امضا رسید.
دانشگاه صنعت ماشین سازی تاسیس می شود

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، آیین امضای توافق نامه همکاری بین معاونت علمی و دانشگاه علمی و کاربردی این گروه صنعتی تولید کننده نان در امتداد تأسیس دانشگاه صنعت ماشین سازی با حضور جواد مشایخ، معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی، سید محمدمهدی هادوی، دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان ماشین سازی و تجهیزات پیشرفته صنعتی و مهدی خان محمدی، رییس هیئت مدیره این گروه صنعتی تولید کننده نان اجرا شد.
مشایخ در آیین امضای این توافق نامه با اشاره به حمایت جدی از توسعه بازار و اقتصاد دانش بنیان در صنایع مختلف عنوان کرد: معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مأمن بخش خصوصی مشتاق فناوری و نوآوری در تمامی حوزه ها است و از توسعه اقتصاد دانش بنیان و رسوخ فناوری در عرصه های مختلف از تجهیزات پزشکی پیشرفته گرفته تا حوزه کشاورزی و غذا حمایت می کند.
وی با اشاره به اقدامات باارزش ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان ماشین سازی برای ورود فناوری و نوآوری به این حوزه عنوان کرد: این همکاری با این گروه صنعتی که در حوزه ماشین آلات کارهایی داشته و مسیر تربیت نیروی انسانی را نیز پیموده است، بطور قطع می تواند زمینه ساز اقدامات و دستاوردهای بهادار ای در عرصه ماشین سازی شود.
مشایخ یکی از ارکان مهم برای صاحب فناوری شدن در هر حوزه را تسلط بر صنعت ماشین سازی آن حوزه دانست و اضافه کرد: در سالیان گذشته، از این مهم غفلت شده و فقط وارد کننده ماشین آلات و سخت افزار برای پاسخ گویی به نیازهایمان بودیم. این نقیصه در دوران تحریم ها اثر خودرا نشان داد و بااینکه صاحب کارخانه بودیم اما پشتیبانی و توسعه در گروی پشتیبانی سازندگان تجهیزات بود. با توسعه فناوری توسط شرکت های دانش بنیان و رونق زیست بوم اقتصاد دانش بنیان در کشور، قدمهای اساسی توسط شرکت های دانش بنیان در حوزه توسعه فناوری ماشین آلات صنعتی برداشته شده و امروز، کشورهای مخاطب محصولات دانش بنیان ایران، درخواست فناوری و خط تولید محصولات دانش بنیان را نیز دارند و این موضوع، نشان دهنده آگاهی کشورها از اهمیت برخورداری از فناوری و تکمیل زنجیره ارزش صنعت در کشورشان می باشد.
معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی اشاره کرد: در سالهای اخیر به قدر مقدورات خود به این مساله توجه داشته ایم و برنامه هایی همچون لیزینگ تجهیزات و ماشین آلات صنعتی شروع شده است. البته باید دیگر دستگاهها نیز به این مساله توجه داشته باشند و کوشش های معاونت علمی به تنهایی کافی نیست.
وی با تأکید بر اینکه اگر می خواهیم در توسعه اقتصاد دانش بنیان موفق باشیم، باید حوزه های جا افتاده و معمول همچون آب و غذا و کشاورزی را فراموش نکنیم، اضافه کرد: موضوع امنیت غذایی برای همه کشورها امری راهبردی است و در کشور ما توسط وزارتخانه های مختلفی درحال پیگیری است. معاونت علمی نیز وظیفه خود می داند با پشتیبانی از شرکت های شاخص و توانمندی که در این زمینه دستاوردهای خوبی داشته اند، تلقی از اقتصاد دانش بنیان را گسترده کند.
هادوی، دبیر ستاد توسعه فناوری ماشین سازی معاونت علمی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از ضرورت های توسعه فناوری ماشین سازی، مهارت افزایی نیروی انسانی است، عنوان کرد: بدون توجه به این امر مهم، نمی توانیم شاهد جهش قابل توجه در صنایع باشیم.
وی با اشاره به اینکه یکی از مباحث مطرح در دنیا، ارتباط صنعت و دانشگاه است، افزود: وجود نیروی انسانی دانش آموخته و زبده، لازمه توسعه ماشین آلات صنعتی است و معاونت علمی نیز توجهی ویژه به این مساله دارد. گروه صنعتی نان سحر در زنجیره ارزش نان، ضمن آن که محصول نهایی را تولید می کند، در ساخت ماشین آلات صنعتی نیز توانمند است که نتیجه این توانمندی، کیفیت محصول نهایی و ماشین آلات تولیدی کارآمد است. بر همین اساس، مقرر است در این توافق نامه، تجربه این گروه صنعتی در ماشین سازی را با شکل تازه ای در عرصه توسعه ماشین آلات و تربیت نیروی انسانی و با همکاری معاونت علمی در قالب یک مدل جامع دنبال نماییم.


منبع:

زمان: 12:01:08
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 392
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: پیشرفت , تجربه , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل