تخصیص اعتبار جدید به ابررایانه سیمرغ

رییس دانشگاه امیركبیر خبرداد؛
به گزارش بی بدیل پرداز، سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: مقرر است اعتبار جدیدی به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان برای ابررایانه سیمرغ تخصیص پیدا کند تا بتوانیم قدرت و ظرفیت پردازش آنرا افزایش دهیم.
تخصیص اعتبار جدید به ابررایانه سیمرغ
علیرضا رهایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر بعنوان یکی از دانشگاه های برتر کشور وظیفه دارد از ظرفیت بزرگ علمی و تحقیقاتی خود برای حل مشکلات کلان صنعت کشور استفاده نماید. وی ادامه داد: این دانشگاه با همکاری ۱۸ دانشکده، ۱۴ پژوهشکده و ۴ پردیس خود در بندر عباس، ماهشهر، گرمسار و کیش انجام چهار برنامه کلان مطالعاتی و تحقیقاتی را در اولویت کار خود قرار داده است و در جهت این برنامه ها ارتباطاتی گسترده با ارگان های مرتبط برقرار شده پروژه های علمی بزرگی طراحی شده که مقدمات اجرایی این پروژه ها هم فراهم گشته است، همینطور پژوهشکده های دانشگاه صنعتی امیرکبیر که مأموریت انجام طرح های کلان را دارند مجدداً فعال شده و مشغول حل مشکلات و نیازهای مهم کشور هستند.
سرپرست دانشگاه امیرکبیر ضمن اشاره به پروژه ابررایانه سیمرغ اظهار داشت: سیمرغ بزرگ ترین ابررایانه موجود در کشور است و هم اکنون به علت امکاناتی که دارد و روندی که برای توسعه این ابررایانه طراحی شده خیلی از ارگان های مختلف کشور درحال استفاده از این ابررایانه هستند. آخرین استفاده از این ابررایانه توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای صورت گرفت که این سازمان برای ذخیره حجم زیاد اطلاعات تصویری که در مسیرهای مواصلاتی کشور دارد با دانشگاه امیرکبیر جهت استفاده از ابررایانه سیمرغ قرارداد منعقد کرد و هم اکنون سازمان راهداری درحال استفاده از این ابررایانه است.
رهایی افزود: دانشگاه امیر کبیر در این حوزه امکانات مناسبی را تخصیص داده است اما به صورت کلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پشتیبانی لازم را انجام می دهند و همینطور پیشبینی شده است که از راه معاونت علمی ریاست جمهوری اعتبار جدیدی به مقدار ۲۰ میلیارد تومان برای این ابررایانه تخصیص پیدا کند که بتوانیم با افزایش ظرفیت پردازش، موقعیت و جایگاه این ابررایانه را در سطح دنیا حفظ نماییم.


منبع:

زمان: 12:17:16
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 237
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل