شروع همکاری راهبردی اتحادیه اروپا و ژاپن در بخش مواد پیشرفته

برای پیشرفت در حوزه دیجیتال و آینده سبز؛
بی بدیل پرداز: اتحادیه اروپا و ژاپن درحال تقویت روابط تحقیقاتی خود هستند که این کار با راه اندازی پلتفرمی در بخش مواد پیشرفته درحال پیگیری است.
شروع همکاری راهبردی اتحادیه اروپا و ژاپن در بخش مواد پیشرفته

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از مهر، بر طبق توافق نامه ای که اتحادیه اروپا و ژاپن امضاء کرده اند، آنها روی تولید مواد جدیدی همکاری می کنند که در بخش های بحرانی اقتصاد، مانند انرژی های تجدیدپذیر، باتری ها، ساختمان های با انتشار کربن صفر و نیمه هادی ها استفاده می شود. آنها بدنبال ایجاد پلتفرمی بمنظور به اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به تحولات سیاستگذاری و تحقیق روی فرصت های همکاری مشترک هستند.
اتحادیه اروپا گفته است که این مواد پیشرفته برای انتقال سبز و دیجیتال مهم بوده و “بخش حیاتی از حاکمیت اقتصادی و استقلال راهبردی” هستند.
اتحادیه اروپا مواد پیشرفته را موادی می داند که برای ایجاد عملکرد برتر یا عملکردهای خاص طراحی شده اند. یک مثال در این مورد، گرافن است. اتحادیه اروپا انتظار دارد که تقاضا برای مواد پیشرفته در سال های آتی به میزان قابل توجهی افزایش یابد و معتقد می باشد که کشورهای این اتحادیه به همراه ژاپن در این فناوری جایگاه رهبری جهانی را دارند. این توافق نامه بعد از راهبرد اخیر پیشنهاد شده توسط کمیسیون اروپا برای حرکت به سمت “رهبری صنعتی اتحادیه اروپا” در مواد پیشرفته تدوین شد.
این توافق نامه جدید بر موفقیت همکاری اتحادیه اروپا با ژاپن در علوم مواد، که شامل توسعه مواد جدید برای جایگزینی فلزات بحرانی و مواد پیشرفته برای صنعت الکترونیک برق است، تکیه دارد. ایلیانا ایوانووا، کمیسر اتحادیه اروپا معتقد می باشد که این گفتمان جدید در مورد مواد پیشرفته “همکاری اتحادیه اروپا با ژاپن در تحقیق و نوآوری” را تقویت می کند.
ایوانووا اظهار داشت: «این مواد برای انتقال ما به آینده سبز بسیار مهم هستند و با همکاری مشترک می توانیم سریع تر به آنجا برسیم. من مشتاقانه منتظر دیدن نتایج این همکاری جدید با ژاپن هستم.»
پیش از این اتحادیه اروپا و ژاپن در بخش های مختلف تحقیقات با هم همکاری کرده اند.

زمان: 13:24:44
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 202
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل