معرفی نسخه قدرتمندتر ربات انسان نمای اطلس

توسط بوستون دینامیك؛
به گزارش بی بدیل پرداز، شرکت بوستون دینامیک بعد از اعلام بازنشستگی ربات انسان نمای اطلس، از یک نسخه قدرتمندتر، چابک تر و کاملا برقی آن رونمایی نمود.
معرفی نسخه قدرتمندتر ربات انسان نمای اطلس

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، این ربات که ظاهری ترسناک دارد حالا قرار است در خط تولید شرکت خودروسازی هیوندای استفاده گردد. بوستن دینامیک در هفته جاری اظهار داشت ربات اطلس را بازنشسته می کند. این ربات با کمک مجموعه ای از محرک های هیدرولیک اعضای بدنه اش را حرکت می داد. همانطور که شرکتهای مختلف مانندUnitree نشان داده اند مفصل های موتوری بسیار سبک تر و کوچک تر از نمونه های هیدرولیکی هستند و علاوه بر آن احتمال نشتی هم ندارند.
درهمین راستا بوستن دینامیک نسخه تمام الکترونیک اطلس را معرفی نمود. هرچند هنوز مشخصات دقیق ربات معین نیست اما شرکت سازنده مدعی است این ابزار قدرتمندتر، چابک تر و حتی ماهرتر از اطلس هیدولیکی است. همینطور ربات انسان. نمای جدید طوری طراحی شده تا طوری حرکت کند که وظیفه خودرا به کارآمدترین شیوه انجام دهد. بوستون دینامیک در رابطه با ی این ربات نوشته است: اطلس به روشی حرکت می کند که فراتر از قابلیت های انسان است. علاوه بر آن چند گیره قابل تعویض جدید برحسب نیازهای کاربر برای ربات ابداع می شود. یکی از نخستین مشتریان این ربات شرکت هیوندای است که اطلس جدید را در خطوط تولید خودروهایش در چند سال آینده آزمایش می کند. هنوز معلوم نیست ربات جدید چه زمان برای مصارف تجاری وسیع تر عرضه می شود.
 


منبع:

زمان: 16:11:20
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 271
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل