نصب و راه اندازی سامانه نانوحباب در شهرهای بزرگ برای تصفیه آب

مدیر یك شركت دانش بنیان مطرح كرد؛
بی بدیل پرداز: مدیرعامل یکی از شرکت های فعال در عرصه آب، توسعه و به کارگیری سامانه نانوحباب در بخش های تصفیه آب، فاضلاب و آبزی پروری را همچون محورهای فعالیت این شرکت در سال ۱۴۰۳ معرفی نمود.
نصب و راه اندازی سامانه نانوحباب در شهرهای بزرگ برای تصفیه آب

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ستاد نانو، عارف دادگستر اظهار نمود: ما سامانه نانوحباب را تولید و به بازار عرضه می نماییم که یکی از مهم ترین چالش های صنایعی را که با گاز و سیالات درگیر هستند، حل می کند. بعضی از صنایع با اختلاط گاز در مایعات سر و کار دارند که سامانه نانوحباب می تواند برای آنها راهگشا باشد.
وی اضافه کرد: در حوزه کشاورزی تمرکز ما روی آبیاری گلخانه ای است که می توانیم با سامانه نانوحباب میزان اکسیژن آب آبیاری را افزایش دهیم. این کار به بهبود ساختار ریشه کمک می نماید. با بهبود ریشه، جذب مواد غذایی توسط ریشه بهتر صورت می گیرد و زیست سالم تری را خواهد داشت. در نتیجه گیاه هم از نظر کمی و هم کیفی کارایی بالاتری خواهد داشت.
دادگستر افزود: در قسمت آبزیان، ما با این سامانه می توانیم اکسیژن را با بالاترین راندمان وارد آب نماییم و اکسیژن را در تمام استخر پخش نماییم. با این کار ماهی، استرس جذب اکسیژن در آب را نخواهد داشت و در نهایت ماهی زیست بهتری در استخر دارد. با چنین کاری امکان افزایش سه برابری تولید وجود خواهد داشت.
فناور برگزیده سال ۱۴۰۲ در حوزه آب، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال ۱۴۰۲ با همکاری ستاد نانو، معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان آب امکان نصب و راه اندازی سامانه نانوحباب در شهر ساوه فراهم گردید. متناسب با ظرفیت آب تصفیه خانه، سامانه نانوحبابی در این شهر نصب و وارد مدار شد. از زمان بهره برداری از این سامانه، طعم و بوی آب بهبود یافته است. سه کشور آمریکا، ژاپن و ایران از فناوری نانوحباب در مقیاس صنعتی استفاده می نمایند. ما هم اکنون روی سامانه ای کار می نماییم که ۱۰ برابر ظرفیت مورد بهره برداری در ساوه را دارد که می تواند در شهر های بزرگ نصب شود. شهر های گوناگونی با مشکل کیفیت آب روبرو هستند، یکی از این شهرها تبریز است، مذاکراتی صورت گرفته که از این سامانه برای رفع این مشکل استفاده گردد.
وی در رابطه با برنامه های این شرکت در سال ۱۴۰۳، اظهار داشت: هدف ما در سال ۱۴۰۳ توسعه و به کارگیری این سامانه در قسمتهایی نظیر تصفیه آب است که مردم به صورت مستقیم با آن در ارتباط هستند. همینطور حوزه تصفیه فاضلاب و آبزی پروری همچون حوزه های اولویت دار ما در سال ۱۴۰۳ است.


منبع:

زمان: 09:52:33
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 230
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل