انتشار دستاورد محققان ایرانی درباره ی ربات هوشمند در نشریه جهانی

دانشگاه شریف اعلام كرد؛
بی بدیل پرداز: دستاورد طراحی و ساخت ربات های هوشمند پستی پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف در نشریه معتبر جهانی پست منتشر گردید.
انتشار دستاورد محققان ایرانی درباره ی ربات هوشمند در نشریه جهانی
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از دانشگاه صنعتی شریف خبر طراحی و ساخت ربات های هوشمند پستی توسط پژوهشگران دانشگاه شریف که قبل از این آیین رونمایی آنها، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شده بود در نشریه معتبر جهانی پست منتشر گردید.
ربات های هوشمند جداساز مرسولات پستی توسط پژوهشگر دانشگاه صنعتی شریف مهندس ساسان محمدی مدیر عامل شرکت گروه ماشین های هوشمند تنسور و تیم همراهش، طراحی و تولید شده است.
این ربات ها جداسازی مرسولات پستی را با فناوری هوش مصنوعی بصورت گروهی با همدیگر انجام می دهند و به عنوان تازه ترین تکنولوژی موجود روز دنیا در بحث سورتینگ مرسولات پستی می باشند که دانش آن فقط در اختیار کشورهای معدودی همچون آمریکا و چین است.
از خاصیت های بارز این ربات ها، رساندن دقت سورت مرسولات به صد در صد، عدم توقیف پروسه سورتینگ با ایراد در یک ربات خاص، عدم محدود بودن سرعت سورت در شبانه روز باتوجه به تعداد ربات و مساحت اشغال شده و صرفه جویی ۸۰ درصدی در راندمان انرژی است.
این ربات ها با بهره گیری از هوش مصنوعی در یک شبانه روز می توانند مبادرت به سورتینگ ۷۰ هزار مرسوله پستی کنند. از مزایای بکارگیری ربات های هوشمند پستی، افزایش سرعت سیر مرسولات، کاهش بی ترتیبی های پستی و افزایش کیفیت خدمات، ایجاد امکان رصد لحظه ای سیر مرسولات، کاهش هزینه(منابع انسانی، تجهیزات اداری و ملزومات مصرفی) و کاهش مدت سیر مرسولات است.
گفتنی است اتحادیه جهانی پست UPU اولین انجمن در راستای همکاری بین کارکنان بخش پست و از مؤسسات تخصصی وابسته به سازمان ملل متحد است. اتحادیه جهانی پست با تصویب معاهده برن در سال ۱۸۷۴ تأسیس شد. اتحادیه جهانی پست از نظر قدمت و سابقه دومین سازمان بین المللی جهانی شمرده می شود.
هدف این اتحادیه کمک به سازماندهی و بهبود بخشیدن خدمات پستی در سطح بین المللی است. هم اکنون ۱۹۲ کشور عضو این سازمان هستند.
ارتقا و توسعه همکاریهای بین المللی، ارائه کمک های فنی و نظرهای مشورتی به کشورهای نیازمند عضو اتحادیه، ایفا کردن نقش رابط و میانجی گر بین اعضا، تنظیم و تصویب قوانین برای تبادلات پستی بین المللی، ارائه سفارش هایی در راستای برانگیختن سطح رشد در مراسلات و امانات پستی و بهبود کیفیت این خدمات برای مشتریان از دیگر اهداف این اتحادیه می باشد. مقر اصلی این اتحادیه در برن، سوئیس واقع است.


منبع:

زمان: 12:54:35
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 275
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل