انتشار نخستین اوراق صکوک صندوق نوآوری برای یک محصول دانش بنیان

با هدف كمك به رشد تولید؛
به گزارش بی بدیل پرداز، اولین اوراق صکوک صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف کمک به رشد تولید محصول یک دانش بنیان با ضمانت صندوق، با موفقیت در بازار بورس عرضه و به صورت کامل به فروش رسید.
انتشار نخستین اوراق صکوک صندوق نوآوری برای یک محصول دانش بنیان

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از مهر، اوراق صکوک، ابزار تأمین مالی مبتنی بر استقراض از بازار اوراق بهادار بوده که بر پایه قراردادهای اسلامی تعریف شده است و هدف صندوق نوآوری و شکوفایی از عرضه این خدمت، پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان در دسترسی به منابع بازار سرمایه از راه تسهیل در شرایط انتشار صکوک نوآوری است.
نخستین اوراق صکوک مرابحه صندوق نوآوری و شکوفایی برای این شرکت به مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان روز شنبه، ۱۹ اسفند از راه بازار بورس عرضه و در همان روز با موفقیت به فروش رسید.
نرخ سود این اوراق مرابحه ۴۸ ماهه، ۲۳ درصد (واریز سود هر سه ماه یکبار) است.
این اوراق با هدف کمک به رشد تولید محصول دانش بنیان «آلفا آلومینا با خلوص بیشتر از ۹۴ درصد» با ضمانت مشترک صندوق نوآوری و شکوفایی و یکی از بانکهای بخش خصوصی منتشر گردید.
آلفا آلومینا یا اکسید آلومینیوم با ساختار آلفا (کوراندوم) پایدارترین فاز آلومینا است که معمولاً به شکل یک پودر سفیدرنگ دیده می شود. این پودر سرامیکی به دلیل داشتن سختی بالا می تواند در صنعت پولیش و ساینده ها کاربرد بسیاری داشته باشد. از طرفی با کنار هم قرار دادن مورفولوژی مناسب و سختی مطلوب علاوه بر کاهش زبری سطحی میتوان درخشندگی بالاتری در خلال عملیات پولیش روی سطوح ایجاد کرد.
این اوراق از راه بازار بورس قابل معامله هستند.

زمان: 08:48:14
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 271
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تولید , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل