طراحی و تولید آنتن های مخابراتی پارابولیک در کشور

به گزارش بی بدیل پرداز، برای اولین بار در کشور، انواع آنتن پارابولیک از سایز ۳۰ تا ۴۵۰ سانتی متر در فرکانس کاری یک تا ۷۰ گیگاهرتز بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان طراحی و تولید شد.
طراحی و تولید آنتن های مخابراتی پارابولیک در کشور

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، نوید مجرد، موسس و مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با بیان این مطلب تصریح کرد: شرکت ما در سال ۱۳۸۸ با حضور تعدادی از دانش آموختگان دانشگاهی کشور و با همراهی گروهی از صنعتگران بنام صنایع مخابرات و بعد از یک دهه تحقیق و تجربه بر روی سیستم های مخابراتی، آنتن ها و مدارات فرکانس بالا، تاسیس شد.
وی اضافه کرد: محصولات اولیه و اصلی شرکت، آنتن های پارابولیک استاندارد در باند ۴.۹ تا ۶.۱ گیگاهرتز و از نوع Dual Reflector (Cassegrain) بوده و به قطر ۶۰ و ۹۰ سانتیمتر طراحی و ساخته شده اند. مشخصات آنها با مقادیر استاندارد همخوانی داشته و با بهترین محصولات ساخت شرکتهای معتبر برابری می کند. فید و پایه نگهدارنده آنها هم کاملا منحصر به فرد بوده و از بهترین نوع پوشش بر روی آنها استفاده شده است.
این فعال دانش بنیان تصریح کرد: تابحال چند صد دستگاه از این آنتن ها تولید و در اقصی نقاط نقاط کشور نصب و راه اندازی شده و مورد استفاده قرار گرفته اند.
مجرد ضمن اشاره به طراحی و تولید ۳۰ محصول در حوزه آنتن های مخابراتی در این شرکت عنوان کرد: از این میان، هشت محصول برای اولین بار در کشور طراحی و ساخته شده است که انواع آنتن های مخابراتی از فرکانس ۱۰۰ مگاهرتر تا ۷۰ گیگاهرتز را دربرمی گیرد.
وی در ادامه اضافه کرد: انواع آنتن پارابولیک از سایز ۳۰ تا ۴۵۰ سانتی متر در فرکانس کاری یک تا ۷۰ گیگاهرتز همچون محصولاتی است که برای اولین بار در کشور، توسط شرکت دانش بنیان امواج ارتباط پردا طراحی و ساخته شده است.
مجرد، تولید سیستم و زیرسیستم های فرستنده و گیرنده آر اس را از دیگر محصولات ساخته شده توسط این شرکت برشمرد و خاطرنشان کرد: محصولات مختلف در حوزه الکترومغناطیس و ای ام سی از دیگر تولیدات ماست. همینطور جاذب های الکترومغناطیسی و اتاقک های شیلد و مشاوره و طراحی در زمینه شبکه های رادیویی از دیگر محصولات و خدمات این شرکت است.
فعالیت محصول محور و پروژه محور برای مشتریان
وی با تکیه بر این که این شرکت، محصول محور و پروژه محور است، اظهار داشت: در واقع ما، شرکت تحقیق و توسعه و تولید تجهیزات و محصولات مخابراتی هستیم و به ما طراحی و تولید محصولاتی را سفارش می دهند که حتی شاید در داخل کشور وجود نداشته باشد و در واقع بزرگترین دستاورد ما همین بومی سازی محصولات است.
موسس و مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در مورد یکی دیگر از دستاوردهای این شرکت اظهار داشت: ما شرکت فناور رشد یافته از مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف هستیم که در جشنواره ای که معاونت علمی ریاست جمهوری در سال ۹۲ برگزار کردیم، عنوان برگزیده کشوری را دریافت کردیم.
مجرد در ارتباط با جامعه هدف و مشتریان محصولات و خدمات شرکت مذکور اذعان داشت: یکی از بزرگترین مشتریان ما اپراتورهای شبکه موبایل هستند که محصولات ما را تهیه می کنند. همینطور شرکتهای ارتباطات ماهواره ای و دیگر سازمان های نیازمند شبکه های ارتباطی و دیتا، از دیگر مشتریان ما هستند.
حمایت های تسهیلاتی معاونت علمی ریاست جمهوری
وی به حمایت های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اشاره و خاطرنشان کرد: طی مدت فعالیتی که داشتیم، این معاونت حمایت های مختلفی از ما داشته که بیشتر آنها در چارچوب پرداخت تسهیلات بوده است. همینطور برقراری کلاس هایی در مورد آگاه سازی و اطلاع رسانی، اعمال معافیت بیمه برای شرکتهای دانش بنیان که در بعضی قراردادها از آن استفاده کردیم و عرضه مشاوره و معرفی مشاوران به ما، از دیگر حمایت های این معاونت بوده است.
مجرد در رابطه با میزان اشتغال زایی مجموعه تحت مدیریتش هم اظهار داشت: از نظر اشتغال زایی حدود ۱۲ نفر به صورت ثابت و تمام وقت در این مجموعه مشغول به کار هستند. در شرکت هایی هم که بعنوان همکار با ما فعالیت دارند، برای ۱۲ نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی کرده ایم. میزان اشتغال زایی غیرمستقیم این شرکت هم حدود ۲۰ نفر است که در کارگاه های تولید کننده محصولات مورد نیاز ما فعالیت می نمایند.

زمان: 10:43:21
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 256
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل