خرید قسطی ملک در ترکیه

اویم استانبول؛
خرید قسطی خانه در ترکیه ، برای خریدارن خارجی نیز امکان پذیر است که یکی از راه‌های سرمایه‌‌گذاری و خانه‌‌دار شدن با سرمایه‌‌ی محدود است.
خرید قسطی ملک در ترکیه

ترکیه امروزه به مقصد بسیاری از سرمایه گذاری‌‌های جهانی مبدل گشته است و با وجود فرصت‌های خوب سرمایه گذاری و بازار زنده و گوناگون این کشور، حتی امکان سرمایه‌‌گذاری با سرمایه‌‌های نه چندان زیاد نیز فراهم است. خرید قسطی خانه در ترکیه ، برای خریدارن خارجی نیز امکان پذیر است که یکی از راه‌های سرمایه‌‌گذاری و خانه‌‌دار شدن با سرمایه‌‌ی محدود است. از فواید خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی این است که به میزان کمتری پول برای خرید آن احتیاج است و می‌توانید با سرمایه‌‌ای کمتر نیز صاحب خانه شوید.

لازم به ذکر است که چنانچه شما ملکی با ارزش ۲۵۰۰۰۰ دلار را خریداری کنید، چه به صورت قسطی و یا چه به صورت وام دار و یا حتی با پرداخت یکجا به صورت نقد، این امکان که بتوانید اقامت ترکیه را به دست آورید، برای شما وجود دارد و پس از پایان پرداخت اقساط و یا وامتان، می‌توانید برای آن اقدام نمایید.

از این روی، با توجه به هزینه‌های خرید ملک در ترکیه ،  خرید یک خانه ارزان در ترکیه نیز برای شما فراهم هست و می‌توانید با پول کمتری سرمایه گذاری کرده و همچنین سرمایه‌‌ی خود را حفظ و تضمین کنید.

راه‌‌های مختلف خرید قسطی ملک در ترکیه

برای خرید خانه و آپارتمان در ترکیه، عموما ۲ راه در برابر خریدار وجود دارد، که هرکدام محاسن خاص خود را داراست. خریداران ملک در ترکیه می‌‌توانند با مقدار کمتر سرمایه‌‌ی خود هم اقدام به خرید خانه‌‌هایی با وام بانکی و یا دریافت وام مسکن از بانک‌ها کنند.

همچنین خریداران می‌توانند به صورت قسطی از شرکت‌های بزرگ ساخت و سازی که خانه‌‌های خود را با شرایط قسطی نیز می‌فروشند، اقدام به خرید خانه نمایند. شرایط فروش هرکدام از شرکت‌ها با دیگری متفاوت بوده و مفاد آن بستگی به خود کمپانی دارد. در ادامه جزئیات خرید از هرکدام از این راه‌ها را توضیح می‌دهیم.

خرید قسطی خانه در ترکیه با توافق از شرکت‌های ساخت و ساز ساختمان

شرکت‌های مختلف ساختمانی در ترکیه، به صورت خصوصی اقدام به پیش فروش و همچنین فروش خانه‌‌های ساخته شده توسط کمپانی‌شان می‌‌ورزند. و شرایط فروش نیز در هر شرکتی متفاوت از دیگری است. عمدتا شرکت‌های ساختمانی اقدام به ساخت و فروش آپارتمان‌ها و واحدهای مسکونی برج‌های نوساز می‌کنند. البته در این بین پروژه‌های ویلایی نیز با قیمت‌های بالاتری وجود دارد.

در خرید ملک به صورت پیش فروش، خریدار در چندین مرحله، بهای خانه را پرداخت می‌کند و پس از پایان کار ساختمان، سند به نام او خورده و صاحب ملک می‌شود. اما خرید پیش فروش خانه‌‌ها برای افرادی که قصد کسب اقامت ترکیه را توسط خرید خانه دارند، به هیچ وجه مناسب نیست. زیرا تا پایان کار ساختمان و انتقال سند به نام فرد، امکان اینکه اقامت خود را دریافت کند وجود نخواهد داشت.

اما خرید اقساطی ملک از کمپانی‌ها گزینه‌‌ی مناسب‌تری برای افرادی است که قصد اخذ اقامت به وسیله‌‌ی خرید خانه را دارند. زیرا با خرید اقساطی خانه از کمپانی‌‌‌ها و داشتن قرارداد خرید، شما می‌توانید اقامت موقت ترکیه را به دست آورید و پس از اینکه اقساط خرید خانه به پایان رسید و در صورتی که ارزش خانه بیش از ۲۵۰۰۰۰ دلار بود، برای اخذ پاسپورت ترکیه اقدام نمایید.

معمولا در صورت خرید ملک به صورت قسطی، شرکت‌ها یک سوم از بهای ملک را در ابتدا مطالبه می‌کنند و مابقی که به صورت قسطی در چند نوبت، بنا بر انتخاب خریدار، به شرکت پرداخت می‌شود. پس از پرداخت قسط پایانی، شرکت موظف به انتقال سند ملک به نام خریدار است. از دیگر مزیت‌های این نوع خرید خانه، این است که گاهی درصد سود محاسبه شده در قسطها پایین‌‌تر از آنچه که مربوط به درصد سود اخذ وام از بانک است هستند. و همچنین شرکت‌ها عموما ضمانت و ضامن بانکی مطالبه نمی‌کنند که این مسئله بسیار برای اشخاص خارجی مطلوب است.

البته اگر تصمیم دارید که این شیوه ملکی را بخرید، باید در نظر داشته باشید که خطراتی هم در این شیوه بوده و بعضا افراد با ساده لوحی و ناآگاهی و خرید از آگهی‌‌های بی‌پشتوانه و دروغ، سرمایه‌‌ی خود را از دست داده‌‌اند. چنانچه قصد دارید از شرکتی خرید کنید، حتما با افراد آگاه، وکلای آگاه و سرشناس، بنگاه‌های معاملات ملکی معتبر، و شرکت‌هایی معتبر و با پشتوانه و شناخته شده معامله کنید و از حساب بانکی خود در یکی از بانک‌های ترکیه، تراکنش‌های مالی خود را انجام دهید.

خرید قسطی خانه در ترکیه توسط وام بانکی

خرید ملک توسط وام بانکی، یکی دیگر از روش‌های خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی است. چنانچه مقدار سرمایه‌‌ی شما زیاد نیست و قصد خرید خانه و برای مثال قصد خرید قسطی خانه در استانبول یا قصد خرید اقساطی خانه در ازمیر و یا دیگر شهرهای مهم و زیبای ترکیه را دارید. می‌توانید اقدام به دریافت وام بانکی نمایید. اگرچه بسیاری از بانک‌های ترکیه حاضر به پرداخت وام به اشخاص خارجی نمی‌شوند و یا اینکه دریافت وام شرایط سختی مانند عرضه‌ی ضمانت بانکی دارد. با این وجود که معمولا دریافت وام برای اشخاص خارجی گزینه‌ی مطلوبی نیست. اما این روش نیز یکی از روش‌های خرید ملک در ترکیه به صورت اقساطی است. علی‌‌الخصوص اگر خریدار فردی باشد که در ترکیه اقامت موقت دارد و یا اینکه میزان سرمایه‌‌ی آن کم است.

چنانچه به یاد دارید، گفته بودیم که در خرید خانه از شرکت‌های ساختمانی، معمولا نیاز است که شما یک سوم از بهای خانه را در ابتدا پرداخت کنید. و اینکه معمولا شرکت‌های ساختمانی خانه‌‌هایی را به فروش می‌رسانند که جزوی از پروژه‌های ساختمانی کلان آن‌هاست و خانه‌‌ها نوساز می‌‌باشند. تمامی این‌ها می‌تواند دلیل بر گران‌تر بودن خانه و همچنین نیازمند بودن به سرمایه‌‌ی بیشتر در ابتدای امر باشد. و همچنین ممکن است شخصی علاقه‌‌ای به خانه‌‌های شهرکی و مجتمعات ساختمانی نداشته و سلیقه‌‌اش خانه‌ای کوچک‌تر در مرکز شهر باشد.

در صورتی که هرکدام از دلایل فوق برای شما مطرح است، خرید خانه با وام بانکی، می‌تواند برای شما روش خوبی باشد. زیرا وام‌های بانکی گاهی تا هشتاد درصد بهای ملک را پوشش می‌دهد و همچنین می‌توان شامل خانه‌‌های چند سال ساخت و در بسیاری از نقاط شهر بشود.

البته باید در نظر داشته باشید که خرید خانه توسط وام بانکی شامل هزینه‌‌های جانبی‌‌ای می‌شود که باید آن‌ها را در نظر بگیرید. از جمله افتتاح حساب، تشکیل پرونده، بیمه‌‌ی عمر و دیگر هزینه‌‌های اداری مربوط.

فروش اقساطی آپارتمان در ترکیه

در نهایت پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد خرید خانه به صورت اقساطی در ترکیه را دارید و همچنین وضعیت اقامتتان نیز برای شما اهمیت دارد. بهترین کار این است که شرایط خود را برای مشاورانی آگاه به این امور توضیح داده و مشاورین با توجه به داشته‌‌های شما، میزان سرمایه‌‌تان و شرایط اقامتی شما، شما را راهنمایی می‌کنند تا بتوانید خانه‌‌ی مورد نظر خود را در ترکیه خریداری کنید.

برای خرید قسطی خانه در ترکیه، شما به عنوان خریدار باید مدارکی ارائه دهید، از جمله اثبات هویت، گواهی اشتغال به کار یا تاییدیه درآمد و یا مدارک بانکی. همچنین، ممکن است لازم باشد که به طور مستقیم با فروشنده توافق کنید و یا از خدمات یک مشاور املاک استفاده کنید.

شرکت‌های بسیار مختلف ساختمانی در شهرهای مهم و زیبای ترکیه مانند استانبول و ازمیر وجود دارند که در محله‌‌هایی خوب، ساختمان‌های مناسب و خوبی را برای فروش در اختیار دارند. با مراجعه به مشاوران آگاه در امور مهاجرت و خرید خانه، چنانچه قصد خرید خانه در استانبول یا خرید خانه در ازمیر و یا خرید خانه در قبرس شمالی را دارید، به راحتی می‌توانید خانه مورد نظر و اقامت خود را به دست آورید.

زمان: 18:14:37
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 264
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: رپورتاژ , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل