شروع ثبت نام شرکت در نمایشگاه مواد آزمایشگاهی ایران ساخت

یك مقام مسئول معاونت علمی خبر داد؛
بی بدیل پرداز: معاون توسعه اقتصاد دانش ­بنیان معاونت علمی از شروع ثبت نام در یازدهمین نمایشگاه تجهیزات، مواد آزمایشگاهی و تست آزمون پیشرفته ایران ساخت آگاهی داد.
شروع ثبت نام شرکت در نمایشگاه مواد آزمایشگاهی ایران ساخت

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، جواد مشایخ از شروع پروسه ثبت نام در یازدهمین نمایشگاه تجهیزات، مواد آزمایشگاهی و تست آزمون پیشرفته ایران ساخت آگاهی داد و اظهار داشت: این نمایشگاه ۱۲ تا ۱۵ دی ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: اضافه شدن تجهیزات تست و آزمون پیشرفته به عنوان نمایشگاه باتوجه به اضافه شدن کلیدواژه «اقتصاد دانش بنیان» به عنوان «معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» با هدف گسترش بازار شرکت های تولید کننده تجهیزات تست و آزمون به متقاضیان بخش صنعت انجام شده است.
مشایخ اشاره کرد: دهمین دوره نمایشگاه که آذر سال ۱۴۰۱ برگزار گردید، حدود ۴۰۰ شرکت، ۹ هزار مدل-محصول را معرفی کردند که تا حالا منجر به فروش ۱۹۰ میلیارد تومانی محصولات در نمایشگاه شده است.
رئیس یازدهمین نمایشگاه تجهیزات، مواد آزمایشگاهی و تست آزمون پیشرفته ایران ساخت اظهار داشت: یازدهمین دوره نمایشگاه در چهارده بخش موضوعی نفت و پتروشیمی، الکترونیک و نرم افزار و شبیه سازها، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، خدمات سکوبندی، خدمات کالیبراسیون و تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی مدارس برگزار خواهدشد، با این تفاوت که شرکتها علاوه بر تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، امکان عرضه محصولات با قابلیت استفاده در تست و آزمون های بخشهای مختلف صنعتی را نیز خواهند داشت.
مشایخ با اشاره به شرایط حضور محصولات و شرکت ها، اضافه کرد: حضور قطعی ثبت نام کنندگان در نمایشگاه بعد از تأیید فنی محصولات آنها و محرز شدن نقش آنان در بومی سازی و دستیابی به فناوری ساخت و یا تولید محصولات امکان پذیر خواهد بود.
وی افزود: محصولات با در نظر گرفتن شرایط دانش بنیانی و دو سنجه سطح فناوری ذاتی و میزان بومی سازی، ارزیابی و سطح بندی می شوند و شرکتها می توانند دستورالعمل ارزیابی فنی محصولات را در سایت نمایشگاه ببینند.
حمایت از تولیدکنندگان و فناوران داخلی
معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی درباب حمایت های این نمایشگاه اضافه کرد: همانند سال قبل برای محصولات سطح اول تا سوم شرکت هایی که در نمایشگاه حضور دارند، به ترتیب ۴۰، ۲۵ و ۱۰ درصد از قیمت محصولات خریداری شده توسط مراکز علمی و پژوهشی دولتی را برمبنای بخشنامه سطح بندی به عنوان یارانه پرداخت خواهد شد.
مشایخ افزود: در امتداد پشتیبانی از ارتقاء کیفی محصولات عرضه شده در نمایشگاه، ۵ درصد حمایت بیشتر به محصولاتی که موفق به دریافت گواهی نامه های CE، انطباق با محصول، انطباق با استاندارد و طراحی صنعتی شدهاند، تعلق خواهد گرفت.
ثبت نام شرکت و ثبت محصول در نمایشگاه
رئیس نمایشگاه ایران ساخت اضافه کرد: پروسه مربوط به ثبت نام شرکت و ثبت محصول از اول مهرماه سال جاری در سایت نمایشگاه شروع شده و مطابق با جدول زمانبندی پروسه اجرائی نمایشگاه صورت خواهد پذیرفت.
بگفته مشایخ برای هماهنگی بیشتر دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور و ایجاد فرصت کافی جهت بررسی محصولات، پروسه صدور پیش فاکتور توسط شرکتها از اول دیم اه شروع می شود. بدیهی است پروسه انعقاد قرارداد و قطعی کرد خریدها بعد از برگزاری نمایشگاه خواهد بود
ایجاد یک بستر دائمی برای همرسانی عرضه و تقاضا
معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان اظهار داشت: بمنظور رونق هرچه بیشتر بازار شرکت های عرضه کننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و ایجاد یک بستر دائمی برای همرسانی عرضه و تقاضا، تسهیلات لیزینگ به خریداران بخش خصوصی ارائه خواهدشد.
وی افزود: با توجه به این که این طرح در طول سال اجرا می شود، تولیدکنندگان محصولات مرتبط که در نمایشگاه حضور پیدا کرده اند، می توانند در طول سال در سایت نمایشگاه به نشانیhttps: //iranlabexpo.ir/ مبادرت به ثبت محصولات جدید نمایند.

زمان: 22:57:20
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 271
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل