سهم اقتصاد دیجیتال باید دوبرابر شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
به گزارش بی بدیل پرداز، زنجان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با وجود زیرساخت های پرسرعتی که در کشور توسعه می یابد می توان به اپلیکیشن ها و کاربردهای جدیدی اندیشید که با وجود آنها کسب وکارها متحول می شود.
سهم اقتصاد دیجیتال باید دوبرابر شود

عیسی زارع پور قبل از ظهر امروز (۶ شهریورماه) در نشست با فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با اعلان اینکه آخرین تعرفه اعلام شده برای دفاتر پیشخوان مربوط به سال ۱۴۰۰ است، اظهار داشت: دفاتر پیشخوان باید جایگاه خودرا در آینده دولت هوشمند ترسیم کند. در کشور تلاش می شود خدمات برخط شده و همه افراد در هر ساعت از شبانه روز کارهای خودرا انجام دهند. دفاتر پیشخوان می توانند بار را از روی دوش دولت بردارند.

وی با اشاره به تحریم سایت ها و سرویس ها، اشاره کرد: افراد می توانند هر سرویسی که تحریم بوده و دسترسی به آن وجود ندارد را در سایت ۴۰۳ اعلام کنند تا تحریم دور زده شده و در اختیار آنها قرار داده شود. باید اذعان کرد کارهای بزرگی در کشور در حال انجام می باشد و نمونه بزرگ آنرا می توان توسعه پروژه فیبر نوری عنوان نمود که آینده ۵ دهه کشور را تامین خواهدنمود.

این مسئول با اعلان اینکه قبلا لازم بود مردم برای انجام امور اداری به تهران عزیمت کنند ولی امروز کارهای خودرا از خانه انجام می دهند و اساسا در آینده همه خدمات برخط و دیجیتال خواهد بود ولی این اقدام نیاز به زیرساخت دارد، اشاره کرد: سرعت تحول در عرصه کاری ارتباطات و فناوری اطلاعات بالا است و می توان توقع اقدامات خارق العاده را داشت. هم اکنون با وجود زیرساخت های پرسرعتی که در کشور توسعه می یابد می توان به اپلیکیشن ها و کاربردهای جدیدی فکر کنید که با وجود آنها کسب وکارها متحول می شود.

زارع پور در ادامه با اعلان اینکه راه حل اساسی حل مشکل اینترنت در کشور فیبر نوری است، اظهار داشت: امکان دسترسی به فیبر برای همه مردم را آغاز نموده و تا پایان دولت انجام خواهیم داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه باید زیرساخت اینترنت پرسرعت و باکیفیت در همه جای کشور فراهم گردد و اگر نوسازی در لایه های مختلف صورت گیرد، سرعت شبکه موبایل نیز بیشتر می شود، اظهار داشت: کارهای بزرگی در حال انجام است؛ در برنامه هفتم توسعه باید اینگونه نگاه نماییم که در ۵ سال آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، برای نخستین بار در برنامه های پنج ساله فناوری اطلاعات هویت پیدا کرده و دولت سیزدهم نگاه راهبردی به این حوزه دارد و پیشرفت کشور را در گرو این می بیند.

وی اشاره کرد: کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال که شکل گرفته حق تصمیم گیری داشته و سریع تر می تواند عملی کند، عزم و اراده دولت بر این است که بصورت ویژه از حوزه فناوری اطلاعات استفاده نماید، مراکز پردازش سریع که برای هوش مصنوعی لازم است باید در کشور راه اندازی شود، زیرساخت ها فراهم می شود تا در نهایت سهم اقتصاد دیجیتال دوبرابر شده و برای این اتفاق باید کارهای بزرگی در کشور صورت گیرد.
زمان: 07:13:07
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 341
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل