ایلان ماسک باردیگر ثروتمندترین مرد جهان شد

بی بدیل پرداز: ایلان ماسک در پی رشد حدود 24 درصدی ارزش سهام شرکت خودروسازی برقی تسلا در ماه مه، باردیگر ثروتمندترین فرد جهان شد.
ایلان ماسک باردیگر ثروتمندترین مرد جهان شد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، آمار به روز شده شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان داد ایلان ماسک باردیگر ثروتمندترین فرد جهان شده است. ثروت مدیرعامل تسلا امسال ۴۰.۳ درصد رشد کرده و به ۱۹۲ میلیارد دلار رسیده است.

طبق آمار آیکان، ارزش سهام شرکت خودروسازی تسلا در ماه مه، حدود ۲۴ درصد رشد کرد. اطلاعات شرکت "فکت سِت" نشان میدهد ماسک حدود ۱۳ درصد از سهام تسلا را در اختیار دارد.

در دسامبر سال ۲۰۲۲، بعد از اینکه ارزش سهام تسلا در پی خرید ۴۴ میلیارد دلاری توییتر توسط ایلان ماسک، سقوط کرد، این میلیاردر کارآفرین، عنوان ثروتمندترین فرد جهان را به برنارد آرنو، مدیرعامل شرکت ال وی ام اچ واگذار کرد. عمده ثروت ایلان ماسک، مربوط به سهام تسلا است که در اختیار دارد.

ایلان ماسک علاوه بر تسلا، مدیرعامل شرکت تولیدکننده موشک "اسپیس ایکس" و شرکت شبکه اجتماعی توییتر است.

ماسک روز پنجشنبه بعد از یک سفر دو روزه به چین، شانگهای را ترک کرد.

وی در این سفر، با وزیر خارجه و دیگر مقامات چینی دیدار نمود.

به گفته مفسرین، این سفر که در بحبوحه تنش های آمریکا و چین انجام شد، نشان میدهد که چین، بازار مهمی برای تسلا است.

در این دیدار، وزیر خارجه چین کوشش کرد به ماسک اطمینان دهد که کشورش به روی تجارت خارجی باز است و همچنان محیط تجاری دوستانه عرضه خواهدنمود.

همچنین گزارش شد که ماسک به توسعه بیشتر در چین اشاره نموده است.

سهام تسلا با ۱.۳۸ درصد افزایش در معاملات روز چهارشنبه، در ۲۰۳.۹۳ دلار بسته شد. ارزش سهام تسلا در نوامبر، به ۱۶۷.۸۷ دلار کم شد که پایین ترین حد در دو سال اخیر بود.

خرید توییتر توسط ایلان ماسک، در ریزش ارزش سهام تسلا، نقش داشت.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، طبق داده های بلومبرگ، آرنو حالا با ۱۸۷ میلیارد دلار ثروت، بعد از ماسک، دومین مرد ثروتمند جهان است و بعد از او، جف بزوس، بنیانگذار میلیاردر آمازون در رتبه سوم قرار دارد.
زمان: 14:23:06
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 258
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل