خط تعمیر شیرهای کنترل کننده نفت و گاز

از سوی یك شركت دانش بنیان؛
به گزارش بی بدیل پرداز، یک شرکت دانش بنیان موفق شده است با استفاده از فناوری بومی و توانمندی متخصصان داخلی، زمینه را برای تعمیر و بازسازی توپی های سنگین شیرآلات نفت وگاز فراهم نموده است.
خط تعمیر شیرهای کنترل کننده نفت و گاز

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، شهرام ذکری مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه اجرای این طرح در جهت رفع یکی از نیازهای راهبردی صنایع نفت و گاز است، اظهار داشت: بعد از بررسی و نیازسنجی در حوزه تجهیزات و قطعات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و با عنایت به تعداد بسیار زیاد ولوهای صدمه دیده و قطعات معیوب آنها و سایر تجهیزات مرتبط در این عرصه که در انبارهای مناطق انتقال گاز، پالایشگاه و پتروشیمی ها موجود بود، مبادرت به طراحی و ساخت ماشین آلات، دستگاههای مورد نیاز این صنعت کردیم.
وی راه اندازی و بهره برداری از خط تعمیر، بازسازی، اورهال و پوشش الکترولس نیکل قطعات و تجهیزات سنگین این صنعت و بخصوص توپی های سنگین تا قطر ۲.۵ متر و وزن ۲۰ تن را از دیگر پروژه های اجرا شده در این شرکت نام برد و اظهار نمود: با عنایت به میسر نبودن امکان جایگزینی و خرید اقلام نو به علت قیمت بسیار بالای تجهیزات کاربردی این صنعت، با تاکید بر دانش فنی و توانمندی نیروی انسانی متخصص و بهره گیری از مهندسی معکوس این تجهیزات را بازسازی و بازتولید کردیم.
ذکری ضمن اشاره به عرضه خدمات مهندسی به بخش دولتی و خصوصی درحوزه نفت و گاز، اظهار داشت: در این حوزه موفق به دریافت تاییدیه دانش بنیانی در دو حوزه خدمات تعمیر و بهسازی توپی های بال ولو با سایز بیشتر از ۳۰ اینچ و همینطور خط تعمیر و به سازی توپی های بال ولو با سایز بیشتر از ۳۰ اینچ شدیم.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه توپی ها به لحاظ عملکرد و قیمت مهم ترین قطعه در شیرهای توپی های مورد استفاده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به شمار می روند، اضافه کرد: این تجهیزات که در قسمت کنترل جریان نفت کاربرد دارد، با گذشت زمان بر اثر صدمه دیدگی و یا خوردگی از خط خارج می شوند.
وی با بیان اینکه جایگزینی این اقلام با قطعه نو، مستلزم هزینه بسیار زیاد خواهد بود، اظهار داشت: با عنایت به میزان صدمه دیدگی و عیوب قطعه با صرف هزینه کمتر امکان تعمیر و بکارگیری مجدد این قطعات برای پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و خطوط خدمات عرضه انتقال گاز میسر است.
ذکری از طریق اندازی خط تعمیر و پوشش توپی های سنگین بعنوان یک خدمت فناورانه، توسط این شرکت گفت و اضافه کرد: همچون مهترین مزیت های این خط، طراحی و ساخت کلیه ماشین آلات مورد نیاز با عنایت به نیازهای داخلی است که امکان ارتقا و تغییر در دستگاه ها، با عنایت به لزوم و نیازهای صنعت را برای انجام فعالیتهای این شرکت مهیا می سازد. همینطور اجرای کامل تمامی مراحل بازسازی و تعمیرات در داخل مجموعه و بدون احتیاج به برونسپاری است به صورتی که تمامی فرآیندهای تعمیرات تا مرحله نهایی اعمال پوشش ENP در این مجموعه اجرا می شود.
ذکری با تکیه بر لزوم اعتماد سازی به محصولات ساخت داخل، اضافه کرد: با عنایت به نیاز مبرم به خدمت عرضه شده توسط این شرکت و همینطور وجود تعداد زیاد ولوهای قابل تعمیر در مناطق انتقال گاز، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها، در صورت اعتماد و واگذاری عملیات اورهال به این شرکت، به طور مستقیم سبب ایجاد اشتغال در سایت کارگاهی این شرکت و با بهره برداری از ولوهای بازسازی شده توسط کارفرما، به طور غیر مستقیم سبب ایجاد اشتغال در خطوط بهره گیری از این ولوها خواهد شد.
این فعال فناور، نقش دستگاههای اجرایی را در پشتیبانی از توانمندی ساخت داخل و اعتماد به شرکت ها، در خودکفایی و پیشرفت اثرگذار و سرنوشت ساز دانست و اظهار داشت: از مهم ترین این حمایت ها میتوان به تسهیل ساز و کارهای در رابطه با امور بیمه، مالی و مالیاتی، حمایت های لازم در چارچوب تسهیل امور در رابطه با انواع تضامین و ضمانتنامه، ایفای نقش موثر در معرفی خدمات و محصولات شرکتهای دانش بنیان در جهت توسعه بازار اشاره نمود.


منبع:

زمان: 13:54:00
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 275
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: پیشرفت , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل