شکایت سهامداران توییتر مقابل ایلان ماسک شکست خورد

بی بدیل پرداز: قاضی با رسیدگی به یک شکایت گروهی مقابل ایلان ماسک که مدعی است وی سال قبل در جریان خرید 44 میلیارد دلاری توییتر، سهامداران این شرکت شبکه اجتماعی را به دفعات فریب داده است، مخالفت کرد.
شکایت سهامداران توییتر مقابل ایلان ماسک شکست خورد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، چارلز بریر، قاضی منطقه ای آمریکا در سانفرانسیسکو در تصمیمی اعلام نمود ویلیام هیرزنیاک، حق شکایت ندارد برای اینکه اشتباهات در رابطه با خرید ماسک را به چالش کشیده است نه منصفانه بودن خود خرید را.

این قاضی اظهار داشت: شاکی، لطمه در رابطه با افشای خرید ۹.۲ درصد از سهام توییتر توسط ایلان ماسک را نشان نداد. طبق این شکایت، افشاگری مذکور به ایلان ماسک اجازه داد قبل از اعلام خرید شرکت توییتر، میزان بیشتری از سهام این شرکت را به قیمت ارزانتری خریداری کند.

همچنین او اعلام نمود هیچ مدرکی از اینکه ماسک به دو دوست خود در هیات مدیره توییتر کمک کرد وظایف امانتداری خودرا به نفع منافع ماسک زیر پا بگذارند، نیافته است. این دو نفر، جک دورسی، یکی از موسسان توییتر و ایگون دوربان، از شرکای مدیریتی شرکت سرمایه گذاری خصوصی سیلور لیک هستند.

ماسک علاوه بر توییتر، شرکت خودروسازی برقی تسلا را هم اداره می کند و طبق آمار مجله فوربس، دومین فرد ثروتمند در جهان است.

هیرزنیاک در ۲۵ ماه مه سال ۲۰۲۲، یک ماه بعد از آن که توییتر، پیشنهاد ماسک برای خرید این شرکت به قیمت ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهم را پذیرفت، از این میلیاردر شکایت نمود.

توییتر از آن زمان تلاش نموده است درآمد تبلیغاتی خودرا حفظ کند برای اینکه برخی از تبلیغات کنندگان به سبب نگرانی از تغییر سیاست محتوا و تاثیر منفی آن بر تبلیغاتشان، این پلت فرم را ترک کرده اند.

بر اساس گزارش رویترز، ایلان ماسک ۱۲ ماه مه، لیندا یاکارینو، مدیر سابق تبلیغات شرکت "ان بی سی یونیورسال" را به عنوان مدیرعامل جدید توییتر انتخاب نمود.

منبع:

زمان: 14:30:36
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 442
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل