تلاش شرکت های فناوری برای جذب کارکنان سابق توییتر

به گزارش بی بدیل پرداز، شرکتهای فناوری که با کمبود نیروی ماهر روبرو هستند، تلاش می کنند هزاران کارمند سابق توییتر که توسط ایلان ماسک اخراج شده اند را جذب کنند.
تلاش شرکت های فناوری برای جذب کارکنان سابق توییتر

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، توییتر بعد از اینکه توسط ایلان ماسک خریداری شد، مدیران ارشد و نیمی از کارکنان این شرکت شبکه اجتماعی (۳۷۰۰ نفر) را بدون اطلاع قبلی، اخراج کرد.

در نتیجه اصلاحات فوری که ایلان ماسک در توییتر دنبال می کند، صدها نفر دیگر این شرکت را ترک کرده اند. دوشنبه هفته جاری، مدیر توییتر در فرانسه، جدید ترین مدیر ارشدی بود که این شرکت را ترک کرد.

بعضی از شرکت هایی که مترصد فرصت هستند، حالا تلاش می کنند مهندسان باتجربه سابق توییتر را جذب کنند. کتی بِرک، مدیر ارشد منابع انسانی شرکت نرم افزاری هاب اسپات از ماسک به علت اخراج گروهی از کارمندانی که از وی در کانالهای داخلی توییتر در اسلک انتقاد کرده بودند، انتقاد نمود. وی در لینکدین نوشت: بعنوان یک مدیر، انتقاد شدن بخشی از کار شماست. مدیران بزرگ، بحث را تصدیق کرده و اختلاف نظر، شما را بهتر می کند و این بخشی از فرایند است. اگر جایی می خواهید که در آن می توانید با افراد اختلاف نظر داشته باشد (البته به شیوه روشن)، هاب اسپات استخدام می کند.

پست این مدیر شرکت هاب اسپات تا بعدازظهر دوشنبه بیشتر از ۳۵ هزار بازخورد مثبت در لینکدین دریافت کرد. شرکتهای دیگر هم رویکرد مشابه هاب اسپات را در پیش گرفته اند. آماندا ریچاردسون، مدیرعامل استارتاپ نرم افزار استخدام کودرپَد در نامه گشوده ای به کارکنان سابق توییتر، با انتقاد از ممنوعیت دورکاری توسط ایلان ماسک، نوشت: در کودرپَد ما بر این باوریم که مهارت های شما ملاک اصلی است نه جایی که حضور دارید. قرار نیست در محل کار بخوابید، هفت روز در هفته و روزانه ۱۸ ساعت کار کنید.

شرکت های بزرگ فناوری مانند متا و آمازون هم به علت فضای اقتصادی نامعلوم، هزاران نفر را در هفته های اخیر اخراج کرده اند. اما انتقاد عمومی از ماسک، بارزکننده تقاضای بالایی است که در بخشهایی از صنعت فناوری برای کارکنان دیجیتالی بسیار ماهر وجود دارد.

طبق گزارش اخیر شرکت تحلیل بازار گارتنر، نرخ بالای جذب و بحث بر سر اقدامات دیجیتالی سازی در کسب و کار و دولت، بازار بسیار رقابتی برای کارکنان فنی به وجود آورده است.

بر اساس گزارش رویترز، اخراج دسته جمعی کارکنان و ترک کار توسط صدها کارمند دیگر، این نگرانی را برانگیخته است که توییتر کارکنان مهم خویش را از دست داده و این شبکه اجتماعی امکان دارد با مشکلات فنی روبرو شود.

منبع:

زمان: 12:49:33
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 422
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل