قیمت ربات جراحی از دور ایرانی یك سوم نمونه آمریكایی است

به گزارش بی بدیل پرداز مدیر عامل شرکت تولید کننده ربات جراح ایرانی اظهار داشت: سامانه جراحی از راه دور ایرانی یک سوم نمونه آمریکایی قیمت دارد.
قیمت ربات جراحی از دور ایرانی یك سوم نمونه آمریكایی است

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از مهر، علیرضا میرباقری امروز در مراسم نخستین جراحی رباتیک از راه دور روی حیوان که در مرکز مهارتهای پیشرفته بالینی بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این عمل، نخستین عمل جراحی رباتیک از راه دور در کشور است که انجام می شود.
وی افزود: در عمل جراحی امروز، جراح در بیمارستان سینا از راه اتصال مخابراتی بر پایه پلت فرم ۵G با کیس بیمار در بیمارستان امام خمینی ارتباط گرفته و عمل را انجام داد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه می توانیم به واسطه این سامانه عمل های پیچیده ای را از راه دور انجام دهیم، اظهار داشت: جراحی هایی که بیمار با جراحت زیادی مواجه می شود را می توانیم با این دستگاه جراحی نماییم.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: این ربات جراح، صد در صد ایرانی است و ثبت اختراع آن در کشورهای مختلف انجام شده؛ همینطور آماده ورود به بازارهای جهانی است.
وی در مورد مزیت این دستگاه اظهار داشت: قیمت این سامانه جراحی از راه دور رباتیک ایرانی یک سوم قیمت نمونه آمریکایی است. همینطور قیمت ابزار مصرفی این ربات یک دهم قیمت تنها نمونه آمریکایی است.
میرباقری با اشاره به اینکه این ربات می تواند برای کشورهای با درآمد کمتر مورد استفاده قرار گیرد، اظهار داشت: در دنیا هر ۳۰ ثانیه یک مرتبه یک عمل جراحی رباتیک با نمونه آمریکایی انجام می شود ولی هیچ کدام راه دور نیستند اما این دستگاه امکان جراحی از راه دور را برای جراح فراهم نموده است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: با استفاده از این ربات درصد خطای جراحی کاسته می شود.


منبع:

زمان: 14:03:15
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 236
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: پیشرفت , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: