اتصال ۲۶۴ روستا به شبكه اینترنت طی ۲ ماه اخیر

آذری جهری اعلام كرد
همدان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اتصال همه روستاهای استان همدان تا سه هفته آتی به اینترنت آگاهی داد و اظهار داشت: هشت سایت دیگر باقیمانده که ظرف سه هفته آتی وارد مدار می شوند.
اتصال ۲۶۴ روستا به شبكه اینترنت طی ۲ ماه اخیر
محمدجواد آذری جهرمی شنبه یکم خردادماه در مراسم بهره برداری و افتتاح طرح ها و پروژه های ارتباط روستایی استان همدان، با اشاره به اینکه در دو ماه اخیر ۲۶۴ روستا را با ۱۶۷ میلیارد اعتبار به شبکه اینترنت متصل شدند، افزود: مدیران استانی با نظم و برنامه مثال زدنی کارهای نصب و راه اندازی این سایت ها را انجام دادند که همراه اول بار اصلی توسعه را با مشکلاتی مانند کمبود تجهیزات به عهده داشت که توانستند پشتیبانی مناسبی انجام دادند و شرکت ایرانسل هم با وجود زمان کمی که داشت، تلاش زیادی انجام داد.
آذری جهرمی ضمن اشاره به این که همدان، اولین استانی است که پوشش صددرصدی اینترنت دارد البته کارهای مهمتری مانده که باید در سرتاسر کشور صورت گیرد، اظهار نمود: یکی از دعواهای کاندیداها بر سر حوزه ارتباطات است چونکه آینده کشور ما و دنیا وابسته به فضای مجازی است و باید کاندیداها در ارتباط با آن برنامه خویش را عرضه کنند.
وی با اشاره به اینکه محدودیت فضای مجازی دیگر قابل اعمال نیست، تصریح کرد: اگر گفتمان روی محدودیت و عدم محدودیت بماند یعنی پس رفت کردیم و نگاه رهبری به این فضا هم نگاه فرصت محوری بوده و تهدیدات با استفاده از فرصت ها دفع می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به این که همواره باید از فرصت ها بهره برد و به فکر توسعه بود چونکه ارتباطات عرصه پراهمیتی شده و هم اکنون عرصه قضاوت مردم است، خاطرنشان کرد: انتخابات پیش رو تاثیر زیادی دارد و رأی مردم در اداره کشور قطعا تأثیرگذار است چونکه دیدگاه هایی که در اداره کشور استفاده می شود، با عنایت به نظر و رأی مردم است.
وی افزود: اگر نسل جوانی در میدان حضور دارد باید نگاه کند به این که تیمی که می خواهد بیاید برای جوانان چه برنامه ای دارد چونکه بزرگترین سرمایه نیروی جوانی است و اگر از این ظرفین استفاده نشود، فرصت سوزی است.
آذری جهرمی مطرح کرد: اگر دشمن احساس کند که مردم پشت نظام نیستند، دولت در عرصه بین المللی نمی تواند از منافع مردم حمایت کند و قهر کردن با صندوق رای یعنی پشت پا زدن به خون شهدا و با خودمان قهر کردند.
وی افزود: همه باید تلاش نماییم تا افرادی که نمی خواهند رأی بدهند را اقناع نماییم تا در انتخابات شرکت نمایند چونکه مشارکت حداکثری تکلیف شرعی ما است و اگر کاندیدایی مورد نظر ما نیست باز هم باید با رأی ممتنع در انتخابات مشارکت نماییم.
آذری جهرمی تصریح کرد: اگر کسی مسئولیت قبول می کند نباید به فکر منافع شخصی باشد و پای حرفی که زده بایستد چونکه اگر ما به حرفی که زدیم عمل نمی کردیم تبدیل به گلایه می شد ازاین رو باید وعده ای بدهند که بتوانند عمل کنند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با اشاره به اینکه استان همدان گردشگر پذیر بوده و بحث توسعه کیفی و کمی اینترنت خیلی مهم می باشد، اظهار داشت: ذستان همدان ویژه است چونکه مختصات مشخصی دارد و همه شهرستان های استان گردشگر پذیر هستند ازاین رو بحث توسعه کیفی و کمی اینترنت خیلی مهم می باشد.
حجت الاسلام احد آزادیخواه اظهار نمود: خوش به حال آن تفکری که گوش و چشمش به رهبری باشد و در بحث ولایت باید گیرنده پیام باشیم نه فرستنده پیام و امروز شفاف ترین پیام، تعامل و امیددادن به مردم و رفع حل مشکلات مردم است.
وی افزود: هر دولت و تفکری بخواهد این سرفصل ها را انجام دهد، تفکر انقلابی می شود و غیر از این باشد به خود مردم و اصل ولایت فقیه جفا می کند.زمان: 13:10:49
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 604
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل