تازه ترین آمار از سرعت اینترنت ثابت در جهان و ایران

بی بدیل پرداز: هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت در ایران، 19.17 مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به 136 از میان 175 کشور می رساند.
تازه ترین آمار از سرعت اینترنت ثابت در جهان و ایران
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همیشه برای کاربران دغدغه بوده و یکی از شاخصهای کیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود و وب سایت Speedtest فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.
بر این اساس تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۷۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۳۷ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۹۸ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۱.۲۸ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۰ میلی ثانیه بود.
طبق آخرین آمار منتشرشده در اسپیدتست، تا ماه آوریل سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۵۳.۳۸ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۸۵ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۷ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۱۰۲.۱۲ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۴ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۰ میلی ثانیه بود.


در صورتیکه تا ماه مارس سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۸.۴۰ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۶۰ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۷ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۸.۶۷ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۳.۲۲ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۰ میلی ثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه مارس ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۹۰.۸۷ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی(۱۸۶.۰۶ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۸۱.۴۳ مگابیت برثانیه)، چین (۱۴۹.۴۰ مگابیت برثانیه) و عربستان سعودی (۱۴۸.۲۹ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همین طور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۲۴۵.۵۰ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۲۴۱.۵۸ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۴۰.۸۳ مگابیت برثانیه)، موناکو (۲۲۰.۳۵ مگابیت برثانیه) و رومانی (۲۱۴.۳۳ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۰.۱۷ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۴۴ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۷۹ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است. این در حالیست که در ماه مارس ۲۰۲۱، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۶.۳۸ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۵۹ مگابیت برثانیه بود.


همین طور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از اوکراین و کاستاریکا کندتر و از آرژانتین و مالزی سریع تر است.


هم اکنون در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۱۷ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۰.۸۲ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۶ از میان ۱۷۵ کشور می رساند. این درحالی است که در آوریل ۲۰۲۱ در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۱۳ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۱.۲۹ مگابیت برثانیه بود و ایران در جایگاه ۱۳۲ قرار داشت.
همین طور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از توگو و لیبریا کندتر و از سومالی و تانزانیا سریع تر است.


منبع:

زمان: 21:13:20
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 520
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سایت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل