دستگاه از بین برنده ویروس های كاغذ ساخته شد

در یك شركت دانش بنیان محقق شد؛
به گزارش بی بدیل پرداز محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت دستگاه از بین برنده ویروس، میکروب و باکتری کاغذهای کاربردی در ادارات شدند.
دستگاه از بین برنده ویروس های كاغذ ساخته شد

سیف الله زنجانی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در مورد دستگاهی که در این شرکت ساخته شده به خبرنگار مهر اظهار داشت: ما موفق شدیم به سفارش معاونت علمی و فناوری دستگاهی را طراحی نماییم که ضد عفونی کننده، استرلیزه و میکروب زدایی از کاغذ است.
وی با اشاره به اینکه پس از درخواست معاونت علمی ظرف دو ماه توانستیم این دستگاه را به تولید برسانیم، تصریح کرد: ما در این شرکت در زمینه های کشاورزی، دارویی و …فعالیت می کردیم و توانایی ساخت چنین دستگاهی را به سفارش معاونت علمی داشتیم.
زنجانی تصریح کرد: این دستگاه قابلیت ضد عفونی هر نوع کاغذی را دارد و در مدت زمان کوتاهی این کار را انجام می دهد تا از انتشار ویروس کرونا به واسطه کاغذهای جابجا شده توسط کارمندان جلوگیری شود.
وی اضافه کرد: این دستگاه همانند یک ماکروویو است که برای نخستین بار در خاورمیانه و آسیا در این شرکت طراحی و ساخته شده است.
مدیرعامل شرکت با اشاره به اینکه این دستگاه تایید شده و به بهره برداری رسیده است، اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری هر آزمایشی که مد نظرشان بود را به صورت کتبی به انستیتو پاستور ایران فرستادند که نتیجه بخش بود.
وی اظهار داشت: انستیتو پاستور ایران به معاونت علمی اعلام نمود که این دستگاه همه آیتم های از بین بردن ویروس و.. را دارد.
به گفته زنجانی، از بین بردن باکتری سخت تر از ویروس می باشد اما این دستگاه قابلیت از بین بردن هر دو را دارد.
مدیرعامل شرکت با تکیه بر این که تا ۹۸ درصد ویروس، باکتری و میکروب از کاغذ با این دستگاه از بین می رود، اظهار داشت: حالا در مرحله تولید هستیم و برخی سازمان ها هم به ما سفارش داده اند.
وی با اشاره به اینکه دستگاه از بین برنده ویروس و باکتری کاغذ در دمای ۸۰-۷۰ درجه عملیات استرلیزه کردن کاغذ را انجام می دهد، افزود: این دستگاه قابلیت دارد تا در عرض پنج دقیقه حجم زیادی از کاغذ را میکروب و ویروس زدایی کند.
به گفته زنجانی، حالا این دستگاه در معاونت علمی و فناوری استفاده می شود و نهادهای دیگر هم از شرکت ما درخواست داشته اند تا دستگاه را در اختیارشان قرار دهیم.
وی با اشاره به اینکه تجهیزات این دستگاه کاملاً ایرانی است و تولید ۹۹ درصدی این دستگاه در شرکت ما انجام گرفته اظهار داشت: حالا دانش فنی دستگاه را به دست آورده ایم و ظرفیت تولید سالیانه ۱۲۰ دستگاه را داریم.
این فعال فناور افزود: می توانیم در هر ماه ۱۰ دستگاه تولید نماییم و امکان افزایش تولید تا ۲۰۰ دستگاه را داریم.
وی اظهار داشت: نهادهای امنیتی، نیروهای مسلح و غیره هم می توانند از این دستگاه به سادگی استفاده کنند.
زنجانی در مورد برنامه صادراتی شرکت اظهار داشت: برای صادرات هم برنامه داریم که به ترکیه، گرجستان، کشورهای آسیای شرقی دستگاه را صادر نماییم. البته که با روسیه هم مذاکراتی داشته ایم و امیدواریم خریدار دستگاههای ما باشند.


منبع:

زمان: 20:23:02
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 479
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تولید , دستگاه , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل