حمله هكرهای روس به ۲۰۰ روزنامه نگار و خبرنگار مخالف مسكو

بی بدیل پرداز: هكرهای روس از اواسط 2014 بدین سو به بیش از 200 روزنامه نگار، خبرنگار و اصحاب رسانه حمله كرده اند.
حمله هكرهای روس به ۲۰۰ روزنامه نگار و خبرنگار مخالف مسكو

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از خبر آنلاین، به نوشته آسوشیتدپرس هكرهای موسوم به Fancy Bear كه ردپایشان در حمله به كمپین انتخاباتی هیلاری كلینتون در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریكا به اثبات رسیده، به اصحاب رسانه كه برخلاف نظرات دولت روسیه عمل كنند؛ حمله می كنند.
آسوشیتدپرس اسامی 200 روزنامه نگاری كه از 2014 بدین سو مورد حمله سایبری این گروه به انحای مختلف قرار گرفته اند را از گروه امنیتی Secureworks به دست آورده كه در این میان نام 50 روزنامه نگار نیویورك تایمز برجسته است. (مقاله نویس واسنگتن پست و گزارشگر دیلی بیست هم در این فهرست هستند. )
50 روزنامه نگار دیگر روس بوده كه گاها مخالف سیاست های مسكو عمل كرده اند. سایرین هم از اوكراین، مولداوی، منطقه بالتیك و هم اصحاب رسانه در واشنگتن هستند.
هكرهای مذكور از تاكتیك های كلاسیك كا. گ. ب(سازمان اطلاعات شوروی سابق) بهره برده و تلاش كردند به نفع ترامپ وارد كارزار انتخاباتی آمریكا شوند.
عمده روش حمله هكرهای Fancy Bear یا Iron Twilight فیشینگ و ارسال ایمیل آلوده است كه به محض كلیك توسط دریافت كننده، سیستم در اختیار حمله كنندگان قرار گرفته و دیتای شخصی به سرقت رفته و در زمان لازم علیه روزنامه نگار مورد سوء استفاده قرار می گیرد.
5656

زمان: 19:14:39
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4425
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: هكر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل