ابررایانه از اجزاء زیرساخت های مهم اطلاعاتی است

بی بدیل پرداز: بگفته رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ابررایانه یکی از اجزاء زیرساخت های مهم اطلاعاتی مورد نیاز کشور است که با مدیریت پژوهشگاه ارتباطات در حال اجراست و با تکمیل آن، کشور ما نیز در زمره کشورهای صاحب این تکنولوژی قرار می گیرد.
ابررایانه از اجزاء زیرساخت های مهم اطلاعاتی است
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، حسین فلاح جوشقانی به همراه وحید یزدانیان -رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات- در بازدید از پروژه ابررایانه سیمرغ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، از فاز صفر پروژه ابررایانه سیمرغ که با تجهیزات جدید به راه افتاده است، بازدید کرده و سپس از فضایی که جهت تجهیزات فاز آزمایشگاهی درحال آماده سازی است و همین طور قسمت NOC بازدید انجام دادند.
وی درباب "نقش ابررایانه سیمرغ در اکوسیستم حوزه ICT کشور اظهار داشت: دنیای امروز دنیای خدماتی است که وابسته به پردازش های سریع و فوق سریع است و عملا همه سرویس هایی که در دنیا وجود دارند، مبتنی بر پردازش های فوق سریع هستند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: هم اکنون همه چیز وابسته به زیرساخت های ارتباطی و اطلاعاتی است و یکی از اجزا مهم شبکه ملی اطلاعات نیز سیستم های فوق سریع با قدرت پردازش بسیار بالاست که ابررایانه سیمرغ قاعدتا یک زیرساخت اصلی شبکه ملی اطلاعات بوده و همین طور در بحث های اقتصادی نیز دخیل می باشد.
طبق اعلام پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، فلاح جوشقانی به حضور موثر پژوهشگاه در پروژه ابررایانه سیمرغ اشاره نمود و اظهار داشت: طی سالهای اخیر پژوهشگاه با تغییر رویکرد خود و حرکت به سمت مدیریت پژوهش، تحول بسیار خوبی را رقم زده است و پژوهشگاه با مدیریت مناسب و نگاه پژوهشی - کاربردی که داشته، طی همکاری با مراکز دانشگاهی موضوع ساخت ابررایانه سیمرغ را به خوبی پیش برده است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اشاره کرد: تنها مجموعه ای که می توانست موضوع پروژه ابررایانه سیمرغ را بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و حوزه های دانشگاهی پیوند دهد، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات است. ظرفیت های پژوهشگاه و دانشگاه هر کدام به تنهایی کافی نبوده و تلفیق این دو مجموعه و مدیریت پژوهش توسط پژوهشگاه موجب شد تا از ظرفیت های علمی و کاربردی هر دو مجموعه بهترین بهره حاصل شود و پروژه ابررایانه نتیجه مطلوب را به دست آورد.
فلاح جوشقانی افزود: ما در این پروژه فقط با یک پژوهش علمی روبرو نیستیم و در آینده نزدیک کاربردهای آنرا لمس خواهیم کرد. تیم توانمندی روی این پروژه در حال فعالیت است و با توانمندی ای که وجود دارد کار در زمان مناسب به سرانجام خواهد رساند.
منبع:

زمان: 11:39:37
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 378
امتیاز: 0.0
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل