شغل محبوب مدیرعامل توییتر قبل از میلیاردر شدن

جک دورسی قبل از کمک به تاسیس توییتر و میلیاردر شدن، در فکر رها کردن صنعت فناوری و دنبال کردن خط کاری متفاوتی بعنوان طراح مد بود.
شغل محبوب مدیرعامل توییتر قبل از میلیاردر شدن

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، جک دورسی ۴۴ ساله حالا مدیرعامل شرکت توییتر و شرکت پرداخت موبایل اسکوئر است و بر اساس گزارش فوربس، ثروت شخصی به ارزش ۱۲.۹ میلیارد دلار دارد. اما دورسی قبل از این که در سال ۲۰۰۶ به تاسیس توییتر کمک نماید، یک برنامه نویس سیلیکون ولی بود که از جایی بجای دیگر می رفت.

دورسی از سال ۲۰۰۰ ایده پلت فرم وبی برای انتشار اطلاعات فوری را در ذهن می پروراند که ایده شکل گیری توییتر شد. اما در طول این مدت شش سال به سبب ناراحتی از عدم موفقیتی که در آن مقطع داشت بین علاقه اش به برنامه نویسی و تمایلش برای ترک صنعت فناوری و در پیش گرفتن یک مسیر کاملا متفاوت مردد بود.

به عنوان مثال بعد از اینکه دورسی یک ترم مانده به فارغ التحصیلی دانشگاه نیویورک را ترک کرد و از استارتاپ خودش اخراج شد، به سنت لوئیس برگشت که در آنجا بزرگ شده بود. وی به نیویورکر اظهار داشت: احساس شکست می کردم.

در سنت لوییس دورسی علاقه مندیهای زیادی نظیر رسم تصاویر گیاهان و ماساژ تراپی را دنبال کرد با این وجود وقتی به سن فرانسیسکو برگشت و دریافت همه یک ماساژ تراپیست هستند، از این ایده دست کشید. دورسی به دنیای طراحی مد علاقه پیدا کرد و کار اسکات موریسون، موسس برند Paper Denim & Cloth را تحسین می کرد و وقتی متوجه شد موریسون طراحان آموزش دیده را می پسندد به کلاس طراحی چهره رفت. در حقیقت درست یک ماه قبل از این که توییتر در مارس ۲۰۰۶ رسما راه اندازی شود، دورسی مکررا به نواح گلاس، موسس دیگر توییتر درباره استراتژی خروج از استارتاپی که در حال راه اندازی آن بودند صحبت می کرد.

در اولین روزهای فعالیتش بعنوان مدیرعامل توییتر، دورسی ساعت ۶ بعدازظهر از دفتر توییتر به کلاسهای طراحی مد، جلسات یوگا و کلاسی در مدرسه مد محلی می رفت.

در یک مقطع، ایوان ویلیامز، از موسسان توییتر به دورسی اظهار داشت: یا می توانی طراح لباس باشی یا مدیرعامل توییتر اما نمی توانی هر دوی اینها باشی.

دورسی به نیویورکر گفته است حتی وقتی شبها دفتر توییتر را برای سرگرمیهای دیگر ترک می کرد، همیشه در اوقات پایانی روز روی پروژه های توییتر کار می کرد.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، بااینکه دورسی که اغلب لباس سر تا پا مشکی می پوشد و کلاه بافتنی به سر می گذارد، هیچ گاه یک طراح مد نشد اما بنظر می رسد علاقه اش را به دنیای مد و طراحی حفظ نموده است. دورسی در سال ۲۰۱۹ در هفته مد پاریس شرکت کرد و اغلب لباسهای طراح لوکس ریک اونز را به تن می کند.
زمان: 20:34:35
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 437
امتیاز: 0.0
تگهای خبر: آموزش , توییتر , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل