اعلام جزئیات جدید از هك سازمان های دولتی آمریكا

بی بدیل پرداز: سازمان امنیت سایبری و زیرساخت آمریکا اعلام نمود عملیات جاسوسی سایبری که اوایل دسامبر برملا شد، روی دولتهای محلی و ایالتی تاثیر گذاشته است.
اعلام جزئیات جدید از هك سازمان های دولتی آمریكا

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، سازمان امنیت سایبری و زیرساخت آمریکا در اطلاعیه ای در وب سایتش اعلام نمود این عملیات هک که از آپدیت نرم افزار مدیریت شبکه "اوریون" شرکت آمریکایی "سولار ویندز" برای نفوذ به شبکه های دولت فدرال آمریکا بهره برده بود، روی شبکه های تشکیلاتی در دولتهای محلی، ایالتی و فدرال و همین طور نهادهای مسئول زیرساختهای حساس و سایر سازمان های بخش خصوصی تاثیر گذاشته است.

این سازمان هفته گذشته اعلام نموده بود که سازمان های دولتی، نهادهای مسئول زیرساختهای حساس و گروههای خصوصی در بین قربانیان عملیات هک گسترده بوده اند اما به نام هیچ نهاد یا سازمانی اشاره نکرده بود. تنها شماری از سازمان های فدرال شامل وزارت خزانه داری، وزارت بازرگانی و وزارت انرژی آمریکا رسما تایید نموده اند که هکرها به شبکه کامپیوتری آنها رخنه کرده اند.

رویترز قبل از این گزارش کرده بود که "پیما کانتی" آریزونا یکی از قربانیان حمله سایبری بوده است اما مقامات این منطقه در این زمینه اظهارنظر نکردند. مدیر فناوری اطلاعات پیما کانتی به رویترز گفته است که تیمش به محض این که عملیات هک افشا شد، نرم افزار "سولار ویندز" را غیرفعال کرد و بازرسان هیچ شواهدی از رخنه اطلاعاتی نیافته اند.

مقامات بلندپایه و نمایندگان مجلس آمریکا روسیه را عامل این عملیات سایبری کم سابقه می دانند در صورتیکه کرملین این اتهامات را رد کرده است.

گفته می شود هکرهایی که عامل هک سازمان های دولت آمریکا و شرکت امنیت سایبری "فایر آی" هستند تلاش ناموفقی برای هک شرکت امنیت سایبری "کرود استرایک" داشته اند.

این شرکت اعلام نمود در ۱۵ دسامبر از طرف مایکروسافت باخبر شده که هکرها در کوشش برای خواندن ایمیلهای "کرود استرایک" با بهره گیری از اکانت چند ماه پیش فروشنده مجدد مایکروسافت بوده اند.

استفاد از روش مذکور برای رخنه به یک شرکت دفاع دیجیتالی این پرسش جدید را برانگیخته که هکرها از چه راههای مختلفی برای نفوذ به شبکه های آمریکایی بهره برده اند. تا حالا "سولار ویندز" تنها راه رخنه هکرها بوده که به صورت عمومی شناخته شده اما مقامات آمریکایی روزهاست که هشدار می دهند هکرها از راههای نامعلوم دیگری برای هدف گرفتن قربانیان شان بهره برده اند.

بر اساس گزارش رویترز، "سولار ویندز" روز پنج شنبه آپدیتی را برای ترمیم لطمه پذیرهای نرم افزار مدیریت شبکه خود منتشر نمود. مایکروسافت روز جمعه اعلام نموده بود "سولار ویندز" علاوه بر هکرهایی که تصور می رود با دولت روسیه مرتبط بوده اند هدف حمله یک گروه هکری دیگر قرار گرفته است. اما هویت گروه دوم یا میزان موفقیت آنها در عملیات هک نامعلوم مانده است.

منبع:

زمان: 22:47:03
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 576
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: ایمیل , دیجیتال , سئو , سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل