جنگ غول های تكنولوژی آمریكا با كره شمالی

بی بدیل پرداز: یكی از مقامات رسمی كاخ سفید اعلام نموده است كه شركت های فیس بوك و مایكروسافت در هفته گذشته شمار زیادی از حملات سایبری انجام شده از جانب هكرهای كره شمالی را خنثی و متوقف كرده اند.
جنگ غول های تكنولوژی آمریكا با كره شمالی
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، در چند ماه گذشته به دنبال بالا گرفتن آتش منازعات و جنگ لفظی میان ایالات متحده آمریكا و كره شمالی، این دو كشور همواره یكدیگر را به بی ثباتی متهم و به حملات سایبری و نظامی تهدید می كردند.
تام باسِرت – مشاور ارشد امنیتی كاخ سفید – روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام نمود كه غول های تكنولوژی آمریكایی نظیر فیس بوك و مایكروسافت طی هفته گذشته، بارها جلوی حملات سایبری را كه از جانب هكرهای كره شمالی انجام شده است، گرفته اند و مانع نفوذ، دسترسی و در نتیجه خراب كاری آنها شده اند.
كره شمالی كه متهم ردیف اول یكی از معروف ترین و هولناك ترین حملات سایبری است كه امسال ۲۰۱۷ میلادی رخ داد و موسوم به حمله سایبری واناكرای wannacry بود.
به گفته این مقام ارشد امنیتی، هكرهای كره شمالی در هفته اخیر قصد داشته اند با حمله به سایت ها و سرورهای شركت های مختلف، بانك ها و بیمارستان ها اطلاعات بسیاری را به سرقت برده و صدمات و خسارات جبران ناپذیری را برای آنها بوجود بیاورند.
البته وی درباره این حملات سایبری جزئیات و اطلاعات دقیق تری را بیان نكرده است اما عنوان نمود كه دولت آمریكا از سایر فول های تكنولوژی و تمامی سازمان هایی كه با فناوری های هوش مصنوعی و به روز خود می توانند كمكی كنند، درخواست كرده كه در افزایش ضریب امنیت سایبری خود و كشورشان بكوشند.
باسرت در كنفرانس مطبوعاتی كاخ سفید تصریح كرد كه پیونگ یانگ مسئول حمله سایبری بزرگ واناكرای است كه در ماه مه سال جاری میلادی رخ داد و به خاطر آن سازمان ها و شركت های بسیاری صدمه های جبران ناپذیری را متحمل شدند.
او در پاسخ به پرسشی بار دیگر تصریح كرد: «همانطور كه خود آنها می دانند كه كار خودشان هست، ما هم می دانیم و در این باره سند و مدرك های لازم را هم در اختیار داریم».
این در حالیست كه هنوز مقامات مسئول در پیونگ یانگ در جواب اظهارات این مقام ارشد امنیتی در كاخ سفید چیزی نگفته اند. اما كره شمالی همواره تمام این اتهامات را رد كرده و آنها را بی اساس دانسته است.زمان: 18:09:17
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4609
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تكنولوژی , سئو , سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل