محبوب ترین بانك مركزی جهان در توییتر

بی بدیل پرداز: بانك مركزی هند تنها بانك مركزی بزرگ جهان است كه در توییتر به رقم یك میلیون هوادار دست پیدا كرد.
محبوب ترین بانك مركزی جهان در توییتر

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، شاکتیکانتا داس، رئیس بانک مرکزی هند در توییتی اعلام نمود حساب توییتری RBI@ روز یکشنبه به مرز یک میلیون هوادار رسید که بالاتر از حدود ۸۹۲ هزار هوادار در ژوئن است. در مقابل بانک مرکزی آمریکا حدود ۶۷۸ هزار هوادار، بانک مرکزی اروپا ۵۹۱ هزار هوادار و بانک مرکزی انگلیس بالای ۳۱۷ هزار هوادار در توییتر دارند.

داس از زمان انتشار ویروس کرونا، کنفرانسهای مطبوعاتی را به صورت مجازی بوسیله کانال یوتیوب بانک مرکزی هند و حساب رسمی در توییتر برگزار کرده و این کانال ارتباطی را در بین سرمایه گذاران و عموم مردم متداول کرده است.

بانک مرکزی هند بتازگی حساب توییتری دوم RBIsays@ و یک صفحه فیسبوک با همین نام را راه اندازی کرده تا به انتشار گسترده پیامهای آگاهی رسان برای عموم مردم و ترویج پرداختهای دیجیتالی کمک نماید. همین طور از آمیتا باچان، هنرپیشه معروف بالیوددی برای کمک به گسترش سواد مالی در بین مردم کمک گرفته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گزارش گلوبال فیندکس ریپورت نشان میدهد حدود ۸۰ درصد از بزرگسالان هندی هم اکنون حساب بانکی دارند که این رقم در مقایسه با حدود ۵۳ درصد در سال ۲۰۱۴ رشد داشته است. بااینکه از زمان شیوع همه گیری ویروس کرونا، مبادلات دیجیتالی بالا رفته است اما همچنان آگاه عمومی و سواد دیجیتالی در هند ضعیف مانده و به موارد رو به رشد کلاهبرداری منجر گردیده است.

منبع:

زمان: 11:34:28
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 824
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: توییتر , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل