مذاكره برای افزایش بودجه پارك های فناوری در جهت جهش تولید

یك مقام مسئول در وزارت علوم:
معاون اداره كل برنامه ریزی و امور فناوری وزارت علوم از انجام مذاكرات برای افزایش ظرفیت بودجه پارك های علم و فناوری در بخش هزینه ای و عمرانی اطلاع داد.
مذاكره برای افزایش بودجه پارك های فناوری در جهت جهش تولید

بهنام طالبی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اعلام اینکه تسریع و تسهیل در فرایند صدور مجوز برای سازمان ها و نهادهایی که متقاضی تأسیس پارک یا مرکز رشد هستند در دستور کار این دفتر قرار گرفته است، اظهار نمود: آیین نامه های لازم به پارک های علم و فناوری جهت مشارکت با دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی به منظور تأسیس مراکز توسعه نوآوری و فناوری تصویب و ابلاغ گردیده است.
معاون اداره کل برنامه ریزی و امور فناوری وزارت علوم اضافه کرد: همینطور رفع موانع توسعه سخت افزاری و نرم افزاری مراکز فناوری هم جزو اولویت ها قرار گرفته است و فضای مازاد دانشگاه ها در بعضی استان ها در اختیار پارک ها به منظور توسعه همکاریهای فی ما بین و تولید فناوری قرار گرفته است.
وی از انجام مذاکرات به منظور افزایش ظرفیت بودجه ای پارک ها در بخش هزینه ای و عمرانی اطلاع داد و اظهار داشت: در جهت عمل به شعار سال یعنی حهش تولید و بهبود اثربخشی در این راستا، امیدواریم در تداوم همکاریهای دولت و مجلس طی سال جای رشد خوبی در بودجه این مراکز مؤثر در فرآیند تولید داشته باشیم.
طالبی تصریح کرد: همینطور با شبکه سازی بین پارک های علم و فناوری و افزایش تعاملات شرکتهای فناور و دانش بنیان مستقر در آن سعی شده است که در حوزه های مهم و تاثیر گذار و مورد تقاضا ورود جدی داشته باشیم که از آن جمله می توان به ساخت تجهیزات و تولید مواد در رابطه با پیشگیری و کنترل انتشار ویروس منحوس کرونا اشاره نمود که انصافاً نقش مؤثر واحدهای فناور مستقر در پارک ها در این بخش مثال زدنی هست.
معاون اداره کل برنامه ریزی و امور فناوری وزارت علوم خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی اقتصادی و با عنایت به تحریم های ظالمانه ضد نظام اقتصادی کشور، به نظر می آید ورود دانشمندان و نخبگان کشور در تولید نوآوری و فناوری مورد نیاز فعالان اقتصادی می تواند رافع بخش مهمی از مشکلات این حوزه بوده باشد و مسلماً مشوق های لازم توسط دانشگاه ها، پارک ها و مراکز رشد به منظور ایجاد تحرک در این عرصه باید پیشبینی و عرضه شود که تأکیدات لازم به رؤسای این مراکز انجام شده است.


منبع:

زمان: 20:09:59
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1344
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل