رومیزی هوشمند ساخته شد

با قابلیت ارتباط با كاربر؛
به گزارش بی بدیل پرداز محققان پارچه رومیزی هوشمندی ساخته اند كه قادر به شناسایی مواد قرار گرفته بر روی آن است و در این حوزه به افراد اطلاع رسانی می كند.
رومیزی هوشمند ساخته شد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، تولید چنین پارچه ای می تواند کاربردهای گسترده ای داشته باشد. بعنوان مثال با استفاده از چنین پارچه هایی در تولید مواد مختلف امکان گم کردن اشیا به صفر می رسد، چونکه آنها همیشه موادی که رویشان قرار گرفته را به اشخاص اطلاع می دهند.
همچنین از این پارچه ها می توان برای کمک به رعایت رژیم غذایی استفاده نمود. چونکه آنها در صورت اطلاع از رژیم غذایی افراد به آنها سفارش می کنند موادی که بر رویشان قرار گرفته و ناقض رژیم غذایی است را مصرف نکنند.
این پارچه هوشمند که توسط پژوهشگران آمریکایی تولید شده Capacitivo نام گرفته و الیاف موجود در آن متشکل از کتان و پنبه بوده و یک شبکه منعطف از الکترودها هم برای انتقال گرما و رسانایی به آن افزوده شده اند.
وقتی یک ماده غیرفلزی مانند یک تکه میوه بر روی این پارچه قرار می گیرد، گذر جریان الکتریکی از آن به شکلی متمایز بر روی الکترودها تاثیر می گذارد و سپس یک الگوریتم هوش مصنوعی کامپیوتری با تحلیل این تغییرات و تطبیق دادن آن با داده های موجود از مواد مختلف در پایگاه داده اش، ماهیت ماده قرار گرفته بر روی پارچه را مشخص می کند.
تا به حال از این روش برای شناسایی ۲۰ ماده مختلف شامل میوه، پلاستیک، لوازم آشپزخانه و مایعات استفاده شده است. دقت روش مورد اشاره فعلاً ۹۴.۵ درصد بوده است.

زمان: 20:42:16
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1130
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل