كوچك ترین قایق دنیا از تار مو هم باریك تر است

برای بررسی واكنشهای شیمیایی؛
محققان دانشگاه لایدن هلند كوچك ترین قایق دنیا را طراحی و تولید كرده اند كه از یك تار مو هم باریك تر است. این قایق با چاپگر سه بعدی تهیه شده است.
كوچك ترین قایق دنیا از تار مو هم باریك تر است

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، طول قایق مورد اشاره به تنها ۳۰ میکرون می رسد. این قایق فوق باریک با هدف بررسی نحوه حرکت ابزار و محصولات الکترونیک کوچک و شناور در مایعات تولید شده و انجام آزمایش در این حوزه را تسهیل می کند.
قایق مورد اشاره دارای جزئیات متنوع و منحصر به فردی است و متشکل از یک کابین باز، دودکش و حتی اتاقک های کوچک است. ضخامت این قایق برابر با یک سوم موی عادی یک انسان است.
مدل مورد اشاره «بنچی سه بعدی» نام گذاری شده و برای چاپ سه بعدی آن از روشی خاص معروف به پلیمریزاسیون دو فوتونی استفاده شده است. در این روش از تاباندن اشعه لیزر برای ایجاد اشکال پیچیده هندسی با جزئیات بالا و طراحی الگوهای مختلف استفاده می شود.
این قایق می تواند در جریان های مختلف آبی شناور شود و محققان می توانند از این طریق واکنش های شیمیایی مختلف را بررسی نمایند یا الگوهای انتقال دارو به بخش های مختلف بدن با استفاده از ریزربات ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. پوشاندن بدنه این قایق با پلاتین به هدایت بهتر آن کمک می نماید.


منبع:

زمان: 23:31:58
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1360
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: الكترونیك , تولید , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل