صنعت خودروسازی به قطعات ایرانی مجهز می شوند

به گزارش بی بدیل پرداز محققان یك شركت دانش بنیان در صدد هستند كه مواد اولیه خطوط پرسی، تولید قطعات و انواع ابزار خودرو را تولید كنند.
صنعت خودروسازی به قطعات ایرانی مجهز می شوند

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از معاونت علمی و فناوری، اصغر ربیعی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: قالب های پیشرفته، انواع پنل گیج، انواع ماشین آلات و انجام پروژه های خدماتی، عرضه خدمات مربوط به قالب و پنل گیج، تولید قطعات پروگرسیو، مجموعه سازی و برش ورق به صورت کویل از دیگر محصولات این شرکت است.
وی اضافه کرد: شرکت ما علاوه بر برخورداری از توانمندی طراحی و ساخت قالب های فلزی خودرو در سایزهای G۵.G۴.G۳.G۲ و هم طراحی و ساخت قالب های پلاستیک و قالب های ریخته گری، از امتیاز ویژه ای در ساخت قالب های پروگرسیو برخوردار می باشد که خودروسازان جهانی برای تولید انبوه قطعات از آن بهره می برند.
ربیعی تصریح کرد: با استفاده از این ویژگی، تمام مراحل تولید قطعه، داخل یک قالب و به صورت پیوسته انجام می شود که سرعت تولید قطعه در مقایسه با قالب های کلاسیک بسیار بالاتر، کیفیت آن مناسب تر، قابلیت تکرارپذیری بیشتر و قیمت نهایی قطعات نسبت به قطعات تولیدی در چارچوب های کلاسیک پایین تر است.
مدیرعامل شرکت اضافه کرد: درحال حاضر با استفاده از این تکنولوژی، قالب های بدنه پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۶صندوقدار طراحی و ساخته شده است. همینطور تأمین ۱۳۱ قطعه از قطعات بدنه این دو مدل خودرو در حال انجام می باشد.
ربیعی اظهار داشت: ظرفیت ساخت قالب در شرکت، بعد از انجام طرح توسعه به حدود ۹۰۰ تن در سال افزایش یافته است که این میزان نسبت به ظرفیت قبلی بیشتر از ۲ برابر افزایش در طول یک سال را نشان داده است.

زمان: 00:28:16
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 961
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل