خودروی پرنده ای با سرعت پرواز ۸۰۰ كیلومتر در ساعت ایجاد می شود

ارتفاع ۳ كیلومتر از سطح زمین؛
بی بدیل پرداز: گرگ براون طراح شناخته شده موتورهای جت و هواپیماهای برقی از طراحی نمونه اولیه خودروی پرنده ای آگاهی داده كه می تواند با سرعت 800 كیلومتر در ساعت پرواز كند.
خودروی پرنده ای با سرعت پرواز ۸۰۰ كیلومتر در ساعت ایجاد می شود

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، خودرو های پرنده ای که تا به امروز معرفی شده اند تنها قادر به طی مسافت هایی کوتاه بوده و سرعت حرکت آنها نیز پایین بوده است. اما خودروی پرنده جدید به سبب استفاده از دو موتور جت سرعت بسیار بالایی خواهند داشت.
گرگ براون که به سبب همکاری در طراحی جت های اف ۱۸ و هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷ شهرت دارد با ۱۵ سال سابقه و بررسی نحوه طراحی خودرو های پرنده در مورد نسل جدید این محصول به جمع بندی رسیده است. بال های این خودرو به صورت تاشو طراحی شده و در زمان حرکت آن بر روی زمین جمع می شوند.
خودروی پرنده جدید با یک دفعه شارژ باتری ها می تواند تا ۱۳۷۰ کیلومتر را طی نماید. برای طراحی بدنه سبک و بال های جمع شونده این خودروی پرنده از خدمات شرکت مهندسی آرمادا و قاب های ویژه آلومنیومی استفاده شده است.

برای جمع شدن بال های ۸ متری این خودروی پرنده از یک موتور الکتریکی استفاده می شود و یک باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی قابل ارتقا نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده است. حداکثر ظرفیت این خودرو که ۶.۴۳ متر طول دارد چهار نفر است. توان رانش دو موتور جت این هواپیما به ۴۰۰۰ پوند می رسد.
برای کنترل این خودروی پرنده در حین پرواز و بر روی زمین ابزار و امکانات متفاوتی در نظر گرفته شده است. در حالت رانندگی بر روی زمین فرمان، گاز و ترمز این خودروی برقی دردسترس است. ولی در حالت پرواز پدال هایی متفاوت و یک دسته کنترل مرکزی در دسترس قرار گرفته و برای تامین انرژی موتورهای جت از ذخیره سوخت یک مخزن ۱۱۳۵ لیتری استفاده می شود.

خودروی پرنده مذکور تا ارتفاع حداکثر ۳ کیلومتری از سطح زمین ارتفاع می گیرد و تولید هر یک از آنها بین ۵ تا ۷ میلیون دلار هزینه دارد. مقرر است در مرحله آزمایشی ۱۰ واحد از این محصول با همکاری شرکت آرمادا تولید شود.


منبع:

زمان: 10:45:16
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1335
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل