یكپارچه سازی چت اینستاگرام و مسنجر كلید خورد

بی بدیل پرداز: فیسبوك اعلام نمود بعضی از كاربران حالا می توانند پیامهایی را بین مسنجر و اینستاگرام ارسال نمایند كه اولین گام در یكپارچه سازی كامل سه سرویس رسانه اجتماعی جداگانه این شركت است.
یكپارچه سازی چت اینستاگرام و مسنجر كلید خورد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، استن چادنوفسکی، نایب رییس مسنجر اظهار نمود مدیران فیسبوک همین طور در حال بررسی افزودن مدل محدودی از مسنجر به اپلیکیشن اصلی فیسبوک هستند تا کاربران جدید را تشویق کنند بدون دانلود یک برنامه جداگانه دیگر، به ارتباطاتشان با سایر کاربران بپردازند. مسنجر در ابتدا قسمتی از اپلیکیشن فیسبوک بود اما در سال ۲۰۱۴ با وجود نارضایتی کاربران، از این برنامه جدا شد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک طرح یکپارچه سازی مسنجر، اینستاگرام و واتساپ را اوایل سال ۲۰۱۹ اعلام نمود. فیسبوک ارتباط میان این سه اپلیکیشن را به نفع مصرف کنندگان دانسته و مدعی است کاربران امکان پیدا می کنند به گروه وسیعتری از مردم در سرویس مورد نظرشان پیام دهند. اما این مبادرت به نفع کسب و کار فیسبوک هم خواهدبود و موجب می شود کاربران از محصولات این شرکت بیشتر بهره برده و شبکه پیام رسانی آنرا ارزشمندتر می سازد.

زاکربرگ همین طور اعلام نموده که تجارت یک اولویت بزرگ برای فیسبوک است و این تلاشها متکی بر پیام رسانی برای ارتباط میان کسب و کارها و خریداران خواهد بود. منتقدان می گویند این اقدام شکستن انحصارطلبی فیسبوک را دشوارتر خواهدنمود.

مدیران فیسبوک هشدار داده اند که این یک پروژه فنی عظیم است و تکمیل آن سالها طول خواهد کشید برای اینکه این برنامه شامل رمزنگاری همه پیامها بین سه سرویس است تا فیسبوک نتواند آنها را بخواند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فیسبوک یکپارچه سازی را با مسنجر و اینستاگرام آغاز نموده و از تابستان در حال تست قابلیت ارسال پیام میان دو سرویس است و در هفته های آینده، ارسال این توانایی را برای همه کاربران آغاز می کند.

اما این تازه گام نخست است و شامل رمزنگاری سرتاسری نیست. مسنجر گزینه چت محرمانه را عرضه می کند اما این سطح از رمزنگاری در آپدیتهای اینستاگرام وجود ندارد. پیامهای واتساپ رمزنگاری شده اند و ازاین رو، فیسبوک قبل از برقرار کردن ارتباط میان سه اپلیکیشن، باید این توانایی را بین مکالمات مسنجر و اینستاگرام ایجاد کند.

منبع:

زمان: 13:38:20
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1151
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل