واكسن كرونای تركیه وارد مرحله آزمایش بالینی می شود

به گفته وزیر صنعت و فناوری تركیه؛
به قول وزیر صنعت و فناوری تركیه، الان ۳ نوع واكسن كووید۱۹ در این كشور در حال توسعه هستند و آزمایش بالینی یكی از آنها بزودی شروع می شود.
واكسن كرونای تركیه وارد مرحله آزمایش بالینی می شود

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از دیلی صباح، آزمایش های بالینی یک واکسن کرونای توسعه یافته در ترکیه بزودی شروع می شود.
مصطفی وارانک وزیر صنعت و فناوری ترکیه در بازدیدی از شرکت داروسازی وتال (توسعه دهنده واکسن کووید ۱۹) اعلام نمود فرایندهای بالینی تولید سه واکسن برای مقابله با ویروس کرونا درحال انجام است. به محض تکمیل فرآیند تایید رسمی، آزمایش بالینی آنها شروع می شود.
به گفته او تابحال ۲ واکسن بالقوه کووید ۱۹ مرحله آزمایش روی حیوانات را تکمیل کرده اند.
همچنین وزیر صنعت و فناوری ترکیه تصریح کرد شرکت وتال مرحله پایانی آزمایش روی حیوانات را تحت نظارت محققان دانشگاه سلجوق تکمیل کرده است. این واکسن برای تایید به وزارت بهداشت عرضه کرده شده است.
وزارت بهداشت ترکیه حالا مشغول ارزیابی واکسن هایی است که مراحل آزمایش روی حیوانات را پست سر گذاشته اند. به قول وارانک اولین مرحله آزمایش بالینی واکسن بزودی شروع می شود.
این در حالی است که ترکیه در اوایل ماه جاری میلادی در مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن کرونای چین شرکت کرد. این واکسن طی ۱۰ روز به ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ نفر تزریق شد. ۱۴ روز بعد داوطلبان دوز دوم واکسن چینی را دریافت نمودند.
هم حالا در این کشور ۱۸ تحقیق درباره ویروس کرونا در حال انجام می باشد که ۸ مورد آن به توسعه واکسن و ۱۰ پروژه دیگر به توسعه دارو برای این بیماری متعلق می باشد.


منبع:

زمان: 13:36:11
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1176
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: ارزیابی , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل