دارپا موشك جدید مافوق صوت تولید كرد

به گزارش بی بدیل پرداز آزمایشگاه دارپای ارتش آمریكا دو نمونه اولیه جدید از موشك های مافوق صوت را تولید كرده كه از توانایی پرواز طولانی برخوردار می باشند و سال آینده آزمایش می شوند.
دارپا موشك جدید مافوق صوت تولید كرد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، این موشک ها که از نوع HAWC هستند، پنج برابر سرعت صوت حرکت می کنند و همین سرعت بالا سبب می شود سیستم های پدافند فرصت چندانی برای مقابله و واکنش در مقابل این موشک ها وجود نداشته باشد. همین سرعت بالا سبب می شود موشک های مورد اشاره در صورت قفل کردن بر روی هدف بدون احتیاج به مواد منفجره زیاد تخریب زیادی به بار آورند.
موشک جدید به فناوری پیشرفته خنک سازی، کنترل نحوه حرکت و ناوبری برای سالم ماندن در شرایط مختلف آب و هوایی و در ارتفاع پروازی بسیار زیاد مجهز است و سیستم پیشرانه آن مانور زیاد و منعطف موشک را تسهیل می کند. مدل جدید این موشک با مکش هوا موتور خویش را تغذیه می کند و همین مسئله حرکت موشک در ارتفاع کم و نزدیک به هدف را برای مدت طولانی تری ممکن می کند. این مسئله قابلیت مانور موشک های مورد اشاره را بالا می برد و در نتیجه کشف و نابودی آنها سخت تر می شود.
سیستم پیشرانه این موشک مبتنی بر استفاده از پیشرانه هیدروکربنی مجهز به سیستم اسکرام جت و سیستم مدیریت حرارتی برای پرواز پایدار مافوق صوت است که تا سال ۲۰۲۱ تکمیل خواهد شد.


منبع:

زمان: 13:18:48
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1207
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: پیشرفت , تولید , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل