سرویس تحویل پهپادی آمازون چراغ سبز گرفت

بی بدیل پرداز: غول تجارت الكترونیكی آمازون موافقت مقامات فدرال آمریكا را برای آغاز تحویل آزمایشی بسته های مشتریان بوسیله پهپاد دریافت كرد.
سرویس تحویل پهپادی آمازون چراغ سبز گرفت

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، سرویس آمازون پرایم ایر که سرویس ویژه تحویل بسته در ۳۰ دقیقه یا کمتر از آن است، موافقت سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا برای تحویل آزمایشی بسته های سفارشی مشتریان با بهره گیری از پهپاد را کسب نمود.

آمازون اعلام نمود از مجوز سازمان هواپیمایی فدرال برای آغاز تحویل آزمایشی سفارشهای مشتریان استفاده خواهدنمود و آموزشهای خیلی دقیقی انجام خواهد داد و مدارک مفصلی را ارائه می کند که نشان میدهد فعالیت تحویل با پهپاد ایمن است. این شرکت اعلام نمود ناوگان پرایم ایر آماده نیست تحویل بسته ها را در مقیاس وسیع آغاز کند و این فناوری در دست آزمایش است.

آمازون آزمایش پهپادهای تحویل کالا را در سال ۲۰۱۳ با هدف رساندن سفارشهای مشتریان به درب خانه شان در مدت ۳۰ دقیقه یا کمتر شروع کرد و در اوت سال ۲۰۱۹ از سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا درخواست نمود با این طرح موافقت کند و در درخواست خود اعلام نمود تحویل کالا با بهره گیری از پهپاد در مناطق دارای فشردگی جمعیت اندک انجام خواهد گرفت و وزن بسته ها پنج پوند یا کمتر (اندکی بیش از دو کیلوگرم) خواهد بود.

این شرکت در سال ۲۰۱۹ از پهپاد تحویل کالای برقی جدیدی رونمایی نمود که قادر می باشد حداکثر ۱۵ مایل پرواز کرده و بسته هایی با وزن کمتر از پنج پوند را در مدت نیم ساعت به دست مشتریان برساند. جف ویلک، مدیرعامل مشتری جهانی آمازون در آن زمان اظهار نمود که این پهپاد تا چند ماه دیگر برای تحویل کالا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، علاوه بر آمازون، واحد وینگ شرکت آلفابت و شرکت یونایتد پارسل سرویس موافقت سازمان هواپیمایی فدرال را برای تحویل کالا با بهره گیری از پهپاد کسب کرده اند در صورتیکه شرکتهای کوچکتر دیگر به دنبال دریافت موافقت این سازمان هستند.


منبع:

زمان: 20:54:03
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1486
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل