برخورددهنده هادرونی بزرگ سرن پس از 2 سال آماده استفاده شد

برای كشف رازهای فیزیك؛
بی بدیل پرداز: برخورددهنده هادرونی بزرگ آزمایشگاه سرن سوئیس، پس از دو سال تعمیر و به روزرسانی آماده استفاده شده تا رازهای مختلف دنیای فیزیك را كشف كند.
برخورددهنده هادرونی بزرگ سرن پس از 2 سال آماده استفاده شد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، در جریان این به روزرسانی یک شتاب دهنده خطی تازه موسوم به Linac ۴ در برخورددهنده مذکور نصب شده و آزمایش های انجام شده صحت عملکرد این شتاب دهنده را تأیید می کند. شتاب دهنده مذکور می تواند با انرژی و قدرت بیشتری پرتوهای مختلف را بتاباند.
فعالیت برخورددهنده هادرونی بزرگ آزمایشگاه سرن در دسامبر سال ۲۰۱۸ متوقف گردید تا به روزرسانی و تعمیر بخش های مختلف آن آغاز شود. مقرر است روند به روزرسانی این برخورددهنده تا سال ۲۰۲۶ ادامه یابد. با تکمیل این پروسه برخورددهنده سرن تا ۷ برابر قدرتمندتر خواهد شد و توان آن برای جمع آوری داده های مختلف تا ۱۰ برابر بیشتر می شود.
Linac ۴ که ظرف هفته های اخیر نصب و آزمایش شده، با شتاب بخشیدن به پروتون ها آنها را به درون یک سیستم تقویت کننده پروتون و سپس به داخل یک مجموعه شتاب دهنده تزریق می کند.
Linac ۴ جایگزین Linac ۲ شده که به مدت بیش از ۴۰ سال مورد استفاده قرار داشت. انتظار می رود استفاده عملیاتی از Linac ۴ در تاریخ هفتم دسامبر آغاز شود.


منبع:

زمان: 13:29:27
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1380
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل