آمازون زیر ذره بین رفت!

بی بدیل پرداز: رگولاتور ضد انحصارطلبی آلمان در حال تحقیقات درباره سو استفاده شركت آمریكایی آمازون از موقعیت برتر خود در بازار آنلاین برای تحمیل قیمت های مورد نظرش به فروشندگان است.
آمازون زیر ذره بین رفت!

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ به نقل از آندریاس موندت، رئیس این رگولاتوری نوشت: دفتر کارتل فدرال در حال بررسی این مساله است که آیا آمازون در فروشگاه اینترنتی خود نظرش را درباره قیمت به فروشندگان تحمیل کرده است یا خیر. دفتر وی در واکنش به شکایتها از عمکلرد این غول فناوری آمریکایی و ممانعت از عرضه فروشندگان به سبب قیمت گذاری بالا در طول چهار ماه نخست شیوع ویروس کرونا وارد عمل شده است.

رگولاتور آلمان سرگرم ارزیابی پاسخ آمازون به سوالاتش است. آلمان دومین بازار بزرگ آمازون بعد از آمریکاست.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آمازون اعلام نمود بااینکه فروشندگان قیمت های خودرا روی کالا می گذارند اما آمازون سیاست هایی دارد تا اطمینان حاصل کنند شرکای فروشنده قیمت های خودرا رقابتی تعیین می کنند.

تا سال ۲۰۱۳ آمازون مانع از این می شد که فروشندگان محصولات خودرا بوسیله سایت های دیگر با قیمت پایین تر از قیمت عرضه شده در فروشگاه اینترنتی آمازون عرضه کنند. دیده بان ضد انحصارطلبی آلمان این شرکت را وادار کرد سیاست مذکور را رها کند.

آمازون سال قبل با رگولاتور ضد انحصارطلبی آلمان برای اصلاح مفاد سرویس خود برای فروشندگان شخص ثالث به توافق رسید و در نتیجه این سازمان به تحقیقات هفت ماهه خود خاتمه داد.

منبع:

زمان: 22:02:51
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1670
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل