گوگل جریمه شد

بابت فیلتر نكردن محتوای ممنوع در روسیه
بی بدیل پرداز: دادگاهی در مسكو گوگل را به سبب فیلتر نكردن محتوای ممنوع در روسیه 1.5 میلیون روبل معادل بیش از 20 هزار دلار جریمه كرد.
گوگل جریمه شد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، طبق قانون روسیه، موتورهای جست و جو ملزم هستند لینکهای مربوط به صفحات اینترنتی که حاوی اطلاعات ممنوع هستند را از نتایج جست و جو حذف نمایند.

برای سومین بار است که گوگل در روسیه بر سر این مساله جریمه می شود. این شرکت قبل از این در ژوییه سال ۲۰۱۹ به میزان ۷۰۰ هزار روبل و در دسامبر سال ۲۰۱۸ به میزان ۵۰۰ هزار روبل جریمه شده بود.

در این بین، رویترز در خبر جداگانه دیگری گزارش کرد دانمارک که از سانسور محتوای دانمارکی مربوط به یک اختلاف درباره کپی رایت توسط گوگل به خشم آمده، اعلام نمود به دنبال گفت و گو با شرکت آلفابت در این خصوص است.

گوگل اوایل اوت تمامی آهنگهای هنرمندان دانمارکی را در نسخه دانمارکی پلت فرم پخش ویدیوی یوتیوب بعد از اینکه مذاکرات درباب کپی رایت با سازمان صادرکننده مجوز موسیقی کدا به نتیجه نرسید، حذف نمود.

جوی موگنسن، وزیر فرهنگ دانمارک در اطلاعیه ای اظهار نمود این چالش عظیمی برای نشر موسیقی دانمارک است که پلتفرمی مانند یوتیوب گوگل عناوین دانمارکی را به سبب اختلافات کپی رایت حذف می کند. گوگل باید مشخص نماید که هنرمندان چقدر پول گرفته اند و این شرکت فناوری چه اقداماتی برای تضمین حقوق آنها انجام می دهد. به همین دلیل وزیر فرهنگ دانمارک گوگل را به دیداری با حضور نمایندگان همه احزاب این کشور بمنظور گفت و گو درباره نقشش در بازار دانمارک دعوت خواهدنمود.

منبع:

زمان: 14:26:59
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1836
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اینترنت , شركت , فناوری , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل