نصر خواهان دریافت آمار تایید نمونه تجهیزات فاوا شد

بی بدیل پرداز: سازمان نظام صنفی كامپیوتری (نصر) طی نامه ای به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خواهان ارائه گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباب آمار تایید نمونه شد.
نصر خواهان دریافت آمار تایید نمونه تجهیزات فاوا شد
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، تجهیزات شبکه باید طبق قوانین سازمان تنظیم مقررات ارتباطات تایید نمونه شود و این تایید نمونه طبق بخشنامه ای انجام می شود که ۱۳ سال پیش تصویب شده است. بنا بر این اعضای کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی کامپیوتری (نصر) درخواست تغییراتی در بخشنامه داشتند. آنها با انتقاد از روند ثبت سفارش واردات کالاهای فناوری اطلاعات، خواهان ایجاد بهبود در این روند شدند.
درحالی که سازمان نظام صنفی معتقد می باشد رگولاتوری ناخواسته به قاچاق کالا، ورود کالای بی کیفیت، مشکل سرمایه در گردش و عدم پرداخت عوارض گمرکی دامن زده است، در نامه ای به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، خواهان ارائه آمار مربوط به روال تایید نمونه تجهیزات حوزه فناوری اطلاعات در ۱۳ سال قبل شد. البته با گذشت چند ماه از این اظهارات، هنوز بخشنامه تصویب نشده تا مشخص شود آیا مطابق با نظرات صنف و سازمان نصر است و یا همچنان مغایراتی وجود دارد.
در این راستا محمد باقر اثنی عشری -رییس سازمان نظام صنفی کامپیوتر ای- در نامه ای به محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- خواهان ارائه گزارش آمار مربوط به میزان تجهیزات بررسی شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و همین طور میزان تجهیزات مردود در ارزیابی توسط آزمایشگاه ‏های مورد تایید آن سازمان شده است.
در این نامه آمده است: « به استحضار می ‏رساند پیرو ارسال نامه‏ هایی از طرف سازمان نظام صنفی کامپیوتر ‏ای کشور و گذشت بیش از 9 ماه از درخواست ‏های گوناگون مکتوب و شفاهی نمایندگان این سازمان، بعنوان فراگیرترین تشکل مردم نهاد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباب ارائه آمار مربوط به روال تایید نمونه طی 13 سال اخیر، متاسفانه تا کنون آماری از طرف سازمان مذکور ارائه و منتشر نشده است.
بدیهی است عدم ارائه آمار به بهانه‏ هایی مانند حفظ حقوق متقاضیان از یک سو و انتشار ارائه آمار مستمر توسط نهادهایی مانند بانک مرکزی درباب لیست دریافت‏ کنندگان ارز که بطور قطع دارای حساسیت بیشتری است از طرف دیگر، عدم توجه به این درخواست صنفی شائبه طرفداری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات از بعضی از آزمایشگاه ‏های خاص و عدم وجود استقلال و بی ‏طرفی را به ذهن متبادر می ‏سازد.
بخش تامل برانگیز ماجرا این است که تا کنون و برمبنای آیین‏ نامه تایید نمونه، به سبب عملکرد یک آزمایشگاه هیچ کدام از تجهیزات امنیتی دارنده گواهینامه ‏های بین‏ المللی در حوزه استاندارد، موفق به ستاندن گواهی تایید نمونه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نشده ‏اند.
ماحصل ارزیابی‏ های غیرشفاف، ایجاد وقفه سه ماهه در استقرار تجهیزات در زیرساخت‏ های حیاتی کشور بوده که به نوبه خود موجب افزایش بی‏ رویه قاچاق شده که این خود ماهیتاً در تضاد با اهداف امنیتی و استانداردی است و توالی فساد به دنبال خواهد داشت.
باتوجه به حساسیت حضرتعالی به موضوع «حق‏ الناس» و مشکلاتی که منافع عموم جامعه را تهدید می ‏کند و همین طور تاکید بر ارائه مستمر «گزارش به مردم» درباب عملکرد آن وزارتخانه محترم و معاونت ‏های آن، خواهشمند است دستور فرمایید تا درباب ارائه آمار مربوط به میزان تجهیزات بررسی شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و همین طور میزان تجهیزاتی که طی ارزیابی توسط آزمایشگاه ‏های مورد تایید آن سازمان مردود شناخته شده ‏اند، به تفکیک تجهیزات رادیویی و غیررادیویی و برمبنای نتایج آزمایش ‏های انجام شده توسط هر آزمایشگاه، اقدام لازم مبذول شود.»
منبع:

زمان: 21:20:31
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 2406
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل