درخواست فعالان حوزه فاوا برای تشكیل كمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در مجلس

طی نامه ای به نمایندگان مجلس یازدهم صورت گرفت
بی بدیل پرداز: تعداد 354 از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات كشور طی نامه ای خواهان تشكیل كمیسیون « فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال» در مجلس شورای اسلامی شدند.
درخواست فعالان حوزه فاوا برای تشكیل كمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در مجلس
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، در قسمتی از این نامه خطاب به نمایندگان این دوره از مجلس شورای اسلامی آمده است:
«معتقدیم تکنولوژی های جدید و خصوصاً فناوری اطلاعات و ارتباطات قادر می باشد در بیشتر شئون زندگی و ارکان اقتصادی کشور تاثیر گذاشته، اثربخشی و کارایی هر بخش را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. در صورتیکه درک صحیحی از این مفهوم در مسئولین و قانون گذاران کشور پدید آید، می توان متصور بود که شعار سال یعنی «جهش تولید» با همین نگاه و استفاده درست از ابزارهای فناورانه مُحقق شود و دور از انتظار نیست که بتوانیم اقتصاد کشور را به کمک صنعت ICT متحول و ایران عزیزمان را به یکی از قدرتهای برتر اقتصادی منطقه و بلکه دنیا تبدیل نماییم.
به رغم نقش مهمی که فناوری اطلاعات و ارتباط در مناسبات سیاسی، اقتصادی و امنیتی جهان ایفا می کند، همیشه در سالهای گذشته شاهد بی مهری مسئولین به این صنعت و فعالین آن بوده ایم که با کمک شما در این دوره امیدواریم شاهد رفع مشکلات و رونق بیش از پیش این صنعت باشیم؛ ان شاءالله.
اقتصاد دیجیتال نمود جدیدی از اقتصاد دانش بنیان و مبتنی بر تکنولوژی های جدید است که با تاکید بر دانش و خلاقیت جوانان کشور در حال توسعه و بالندگی است. بنابر این انتظار می رود که حمایتهای قانونی و مالی که برای سایر حوزه های فناوری صورت گرفته است برای صنعت ICT با نگاه تاثیر بر اقتصاد-و نه یک صنعت حاشیه ای لوکس- تعمیم یابد.
در همه دنیا این صنعت برای تکمیل زنجیره خود نیاز به ارتباط مستمر بازرگانی و مالی با سایر کشورهای دنیا دارد و به همین سبب تصمیمات خلق الساعه در جلوگیری از واردات یا صادرات محصولات و خدمات مرتبط، ضررهای جبران ناپذیری برای این صنعت در بر خواهند داشت.
فعّالان بخش خصوصی فناوری اطلاعات و ارتباطات با امضای ذیل این نامه حمایت خودرا نسبت به تشکیل «کمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال » اعلام می دارند و تمام همت خودرا برای حرکت در جهت سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و اقتصادی درونزا و برونگرا به کار خواهند گرفت. از جانب دیگر از شما تقاضا دارند که موانع و مشکلات موجود را با شنیدن حرف فعالان صنعت و استفاده از ظرفیت قانونی موجود پیگیری و تا رفع کامل آن مجدانه تلاش نمایید.»
منبع:

زمان: 18:27:27
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 2160
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل