محققان چینی داروی درمان كرونا را تولید كردند

با كمك آنتی بادی بهبود یافتگان؛
به گزارش بی بدیل پرداز محققان چینی با كمك آنتی بادی تولید شده در بدن افراد بهبود یافته از كووید-۱۹، دارویی ساخته اند كه دوره مبتلا شدن به این عفونت را كمتر می كند.
محققان چینی داروی درمان كرونا را تولید كردند

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ای اف پی، محققان دانشگاه پکن دارویی را آزمایش کرده اند که نه تنها زمان بهبود از عفونت کووید ۱۹ را می کاهد، بلکه ایمنی کوتاه مدت در مقابل این ویروس به وجود می آورد.
سانی شی مدیر مرکز نوآوری های پیشرفته برای ژنومیک این دانشگاه به خبرگزاری فرانسه می گوید: این دارو به صورت موفقیت آمیز روی حیوانات آزمایش شده است. هنگامی که ما آنتی بادی های خنثی کننده را به موش های مبتلا به ویروس کرونا تزریق کردیم، بعد از ۵ روز بار ویروسی بدن آن ۲۵۰۰ واحد کاهش پیدا کرد. این بدان معنا است که داروی مذکور اثرگذار است.
این دارو از آنتی بادی های خنثی کننده ای ساخته شده که همکاران شی از خون ۶۰ بیمار بهبود یافته کووید ۱۹ ایزوله کردند. این آنتی بادی ها به وسیله سیستم ایمنی بدن افراد برای پیشگیری از ابتلای سلول های بدن تولید می شود.
تحقیق این گروه از پژوهشگران روز یک شنبه در نشریه Cell انتشار یافته و نشان داده است با استفاده از آنتی بادی ها می توان درمانی بالقوه برای درمان عفونت کووید ۱۹ و کوتاه تر کردن دوره بهبود از آن به وجود آورد.
شی در اینباره می افزاید: تخصص ما ایمونولوژی با ویروس شناسی نیست بلکه ژنومیک های تک سلولی است. هنگامی که ما متوجه شدیم با کمک روش ژنومیک تک سلولی می توان یک آنتی بادی خنثی کننده کووید ۱۹ یافت، بسیار خوشحال شدیم.
به گفته او این دارو امسال و در زمان شیوع احتمالی و باردیگر ویروس در زمستان آماده خواهد بود. شی در اینباره اظهار داشت: ما مشغول برنامه ریزی برای آزمایش های بالینی هستیم. این آزمایش در استرالیا و چند کشور دیگر انجام می شود چونکه تعداد مبتلایان کووید ۱۹ در چین کاهش یافته است.
چین الان ۵ واکسن بالقوه ویروس کرونا ساخته که در مرحله آزمایش بالینی هستند.

زمان: 16:27:18
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 2260
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: پیشرفت , تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل