تولید قلب راكتور هسته ای با چاپگر سه بعدی

بی بدیل پرداز: آزمایشگاه ملی اوك ریج وابسته به وزارت انرژی آمریكا از تولید نمونه اولیه قلب راكتور هسته ای با بهره گیری از چاپگر سه بعدی آگاهی داده است.
تولید قلب راكتور هسته ای با چاپگر سه بعدی

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، انتظار می رود این قلب راکتور هسته ای در نهایت با بهره گیری از سنسورهای پیشرفته ای که با بهره بردن از چاپگرهای سه بعدی تولید خواهند شد، تکمیل شود.
وزارت انرژی آمریکا امیدوار است قلب راکتور هسته ای تولیدشده با چاپگر سه بعدی، تا سال ۲۰۲۳ تکمیل شده و آماده بهره برداری شود.

۹۸ راکتور هسته ای در ۳۰ ایالت امریکا مورد استفاده قرار گرفته اند و بدون تولید گازهایی مانند کربن ۲۰ درصد از نیاز این کشور به انرژی را برطرف می کنند. فناوری مورد استفاده در ساخت راکتورهای این نیروگاه ها عمدتاً مربوط به نیم قرن قبل است و تنها یک راکتور هسته ای جدید در ۲۰ سال اخیر در آمریکا ساخته شده است و پس بخش عمده راکتورهای هسته ای آمریکا ظرف دو دهه آینده از مدار خارج می شوند.
جایگزینی راکتورهای قدیمی هسته ای فرایندی بسیار دشوار، پرهزینه و خطرناکست ولی می توان امیدوار بود تولید راکتورهای هسته ای چاپ سه بعدی تا حد زیادی این پروسه را تسهیل و کم خطر کند و انقلابی در صنعت هسته ای ایجاد کند.


منبع:

زمان: 23:49:04
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 2239
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: پیشرفت , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل